Karboksyterapia NEW
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

Karboksyterapia

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę.  Terapia CO2  została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Metoda ta jest bardzo mało inwazyjna i bezpieczna. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Zabiegi karboksyterapii są również wykorzystywane jako rozwiązanie na pozbycie się zmarszczek. Dwutlenek węgla podany w odpowiednich dawkach w skórę twarzy pomaga opóźnić proces starzenia się skóry twarzy i poprawić jej kondycję. 

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na podanie CO2 jest stymulacja kolagenu. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.


Wskazania do zabiegu:

·      tzw. „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy

·      zaburzenia krążenia - tzw. "zimne ręce, zimne stopy"

·      cellulit

·      rewitalizacja skóry (odmłodzenie)

·      miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej

·      wspomaganie terapii dietetycznych 

·      zwiotczenie skóry związane z wiekiem

·      zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie

 

Przeciwwskazania:

·      ciąża

·      terapia inhibitorami 

·      choroba nowotworowa

·      ciężkie choroby serca i płuc

·      stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej

 

 

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.