Leczenie nadpotliwości botox
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zarejestruj się do newslettera

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI - Botox

 

Leczenie nadpotliwości polega na wstrzyknięciu w miejsce poddawane zabiegowi odpowiedniej dawki toksyny botulinowej, czego efektem jest zablokowanie działania nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. Paraliż zakończeń nerwowych utrzymuje się przez okres 6-12 miesięcy. Po tym czasie, w miejscu zablokowanych zakończeń nerwowych zaczynają powstawać nowe, dlatego w celu podtrzymania efektu zabieg należy powtórzyć.

 

Przebieg zabiegu leczenia nadpotliwości botoxem:

 

Przed zabiegiem należy precyzyjnie określić pole nadmiernej potliwości. W tym celu wykonuje się test Minora, polegający na posmarowaniu danego fragmentu ciała jodyną, a nastęnie zasypaniu go skrobią ziemniaczaną. Po kilku sekundach, poszukiwane obszary nadmiernej potliwości będą ulegały zaczernieniu. W miejscach tych zostanie podana płytko podskórnie odpowiednia ilość toksyny botulinowej. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i po jego wykonaniu można powrócić do codziennych zajęć.

 

Przeciwskazania do zabiegu leczenia nadpotliwości botoxem:

 

    zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

 

    nadwrażliwość na składniki stosowanego w zabiegu preparatu

 

    przyjmowanie następujących leków: aminoglikozydy, aminichinolony, D-penicylaminia, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna

 

    ciąża, laktacja

 

    miejscowe infekcje skórne

 

    zaburzenia krzepnięcia

 

Cena zabiegu: dłonie, stopy ok. 1000zł