Masaż bańką chińską
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

 

 

 

Masaż bańką chińską

Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest obecnie przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Cellulit to problem bardzo wielu kobiet, a masaż bańką chińską znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt – przynosi bardzo wyraźne efekty w bardzo krótkim czasie.

 

Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. Masaż ten polega na masowaniu okrężnymi ruchami zassaną bańką gumową. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

 

W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony – a w niektórych przypadkach – całkowicie zlikwidowany cellulit, jak również zmniejszony obwód ciała, który był poddany masażowi. 

 

Masaż ten trwa od 10 - 30 minut i odbywa się przy użyciu olejków i kremów mających właściwości antycellulitowe. Powinien być wykonywany w seriach 10 – 12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

 

Wskazania:          

            walka z cellulitem                                                                                

            mało jędrna skóra

            obrzęki limfatyczne

            napięte i obolałe mięśnie                                                                                                       

 

Przeciwskazania:

            kobiety w ciąży

            kobiety w okresie menstruacji

            zaburzenia krzepliwości krwi i żylaki

            przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry

            obrzęki niewiadomego pochodzenia

            wysiękowe zapalenie stawów

            nowotwory

 

Masaż ten także doskonale uspokaja i relaksuje – jest odpowiedni dla osób zestresowanych i przemęczonych oraz prowadzących siedzący tryb życia, jak również po wyczerpującym wysiłku fizycznym.