Trychologia
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

Badanie trychologiczne

 

Czym zajmuje się trychologia ?

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.

 

Trychologia jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.

 

 

Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:

- problemy hormonalne,

- predyspozycje genetyczne,

- zanieczyszczone środowisko,

- spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,

- promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,

- stres,

- nieodpowiednia dieta.

Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.

 

Z czego składa się konsultacje trychologiczna?

 

wywiad medyczny

badanie mikrokamerą

diagnoza

zalecenia do pielęgnacji gabinetowej i domowej

dobór odpowiednich preparatów

 

Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów. Dzięki analizie i ocenie stanu skóry głowy i włosów trycholog ustala indywidualny program pielęgnacji zarówno tej domowej jak i przeprowadzanej w gabinecie za pomocą zabiegów.

W zależności od wyników badań dobierane są odpowiednie preparaty oraz dieta, które klient stosuje samodzielnie w czasie 6-12 miesięcy lub jest kierowany na cykl zabiegów z wykorzystaniem specjalnie dobranych produktów oraz masaży oraz zabiegów aparaturowych.

 

Trycholog oceniając stan skóry głowy i włosów może również zasugerować konieczność wizyty u lekarza specjalisty: dermatologa, endokrynologa, diabetologa, alergologa, który ustali wewnętrzną przyczynę ewentualnych problemów z włosami. Często bowiem kompleksowa ocena przyczyny problemu ze skórą głowy i włosami wymaga również wykonania dodatkowych badań biochemicznych, hormonalnych, mikrobiologicznych zlecanych przez odpowiedniego lekarza specjalistę.

 

Cena konsultacji:

konsultacja - 80 zł

 

Jakie są rodzaje zabiegów kosmetycznych trychologicznych?

 

Zabieg oczyszczający skórę głowy

Zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów

Zabieg pobudzający odrost włosów

Zabieg niwelujący nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy

Zabieg przeciwłupieżowy

Zabieg nawilżający suchą skórę głowy

Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy

Zabieg łagodzący objawy łuszczycy

Zabieg łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy

 

 

Jakie są rodzaje zabiegów aparaturowych trychologicznych?

Mezoterapia igłowa skóry głowy 

Dermapen

Oxybrazja skóry głowy

Masaż pobudzająco- oczyszczający z tlenem skóry głowy

Karboksyterapia 

Infuzja tlenowa 

Darsonval skóry głowy

 

 

Jakie są wskazania do zabiegów?

Wypadanie włosów, łojotok, łupież, sucha skóra głowy, podrażniona skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, ból skóry głowy, zniszczone włosy.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

Ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące, ciąża (przy użyciu urządzeń)

 

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej wykonujemy 4-10 zabiegów w odstępach cotygodniowych.

W przypadku zabiegu oczyszczającego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

 

 

ANALIZA RODZAJU SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Opis zabiegu:

Analiza polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 60x, 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów. Dzięki analizie i ocenie stanu skóry głowy i włosów trycholog ustala indywidualny program pielęgnacji zarówno tej domowej jak i przeprowadzanej w gabinecie za pomocą zabiegów.

Trycholog oceniając stan skóry głowy i włosów może również zasugerować konieczność wizyty u lekarza specjalisty: dermatologa, endokrynologa, diabetologa, alergologa, który ustali wewnętrzną przyczynę ewentualnych problemów z włosami. Często bowiem kompleksowa ocena przyczyny problemu ze skórą głowy i włosami wymaga również wykonania dodatkowych badań biochemicznych, hormonalnych, mikrobiologicznych zlecanych przez odpowiedniego lekarza specjalistę.

Przygotowanie do badania:

Proszę nie myć głowy w dniu badania.