Zabiegi laserowe
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

Depilacja laserowa w Krakowie

Laser diodowy Light Sheer

Depilacja laserowa jest metodą trwałą, bezpieczną, szybką i bezbolesną. Każda z tradycyjnych technik usuwania owłosienia (golenie, elektroliza, wosk, itp.) niesie ryzyko wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych a nawet blizn i możliwości zakażeń wszczepiennych. Depilacja laserowa jest wolna od tych zagrożeń, jest metodą bezinwazyjną, nie narusza delikatnej struktury skóry, działa powierzchniowo. Nasze urządzenia to lasery diodowe – najnowocześniejsze rozwiązanie w tej technologii.

W Instytucie Shintai Day Spa pracujemy obecnie na najnowszym laserze diodowym Light Sheer Duet posiadającym certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA), honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

 

Działanie lasera diodowego:

Depilacja laserem diodowym jest metodą redukcji zbędnego owłosienia. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez melaninę znajdującą się we włosie. Zamieniane na ciepło – niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Powoduje to utratę włosa i zniszczenie mieszka. Depilacja najskuteczniej działa na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe (faza zaniku - katagen i spoczynku - telogen) są bowiem niewidoczne dla lasera.

Potrzebne jest przynajmniej 4-8 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-8 tygodni, by uzyskać pełną skuteczność depilacji. Jednak już po pierwszym zabiegu może nastąpić 20-30% redukcja włosów ciemnych. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyną nie jest nieskuteczność zabiegu, czy wykorzystywanego urządzenia, lecz zbyt mała zawartość melaniny w mieszku.

Laserowego usuwania owłosienia nie wykonuje się u osób :

    cierpiących na choroby nowotworowe 


    stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające) 


    posiadających włosy w kolorze jasny blond, rude lub siwe 


    cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry 


    chorujących na bielactwo, łuszczycę, 


    cierpiących na padaczkę (względne) 


    posiadających rozrusznik serca 


    mających skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców 


    u kobiet w ciąży i karmiących 


Przeciwwskazania czasowe:

    świeża opalenizna, skóra po zastosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona


    terapia doustna retinoidami (należy odstawić na 6 miesięcy przed zabiegiem) 


    terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi, takimi jak dziurawiec, nagietek, herbatka Figura (należy zaprzestać stosowania na 2 tygodnie przed zabiegiem) 


    antybiotykoterapia (należy odczekać 2 tygodnie od zakończenia terapii) 


    terapia miejscowa kremami z Vit. A, C (należy zaprzestać stosowania na miesiąc przed zabiegiem) 


    terapia miejscowa kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem) 


    terapia miejscowa kremami z substancjami o działaniu złuszczającym (kwas glikolowy, salicylowy itp.) - należy odstawić na tydzień przed zabiegiem 


    wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) – należy zaprzestać na 4-6 tygodni przed zabiegiem 


    niektóre wcześniejsze zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne 


    aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) 


    aktywna forma opryszczki (należy odczekać do całkowitego ustąpienia zmiany na skórze) 


    miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (gdy krwawienie jest najobfitsze) 


Pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedza konsultacja ze specjalistą. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zastosowania tej metody redukcji zbędnego owłosienia, u osób zakwalifikowanych do zabiegu przeprowadza się próbę laserową. Pozwala ona ustalić optymalne dla danego fototypu skóry parametry zabiegowe.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

    przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona i nie posmarowana (dotyczy to wszelkiego rodzaju kremów, balsamów, oliwek, olejków i maści w miejscu poddawanemu zabiegowi)

    należy pamiętać, że w obrębie depilowanej powierzchni skóra nie może też być sucha lub podrażniona – jeżeli jej stan tego wymaga, kilka dni przed zabiegiem depilacji laserowej należy zastosować kremy nawilżające, natłuszczające i kojące (tzw. Emolienty). Nawilżanie należy zakończyć dzień przed zabiegiem.


    bezpośrednio przed zabiegiem należy dokładnie zgolić włosy w miejscu depilacji – przed pierwszym zabiegiem zostawiając nieduży nieogolony obszar, który umożliwi ocenę grubości i barwy włosów (włosy koloru jasny blond, siwe bądź rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku) 


O czym trzeba pamiętać przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej?

    na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (przy użyciu pęsety, wosku, depilatorów mechanicznych itp.); w przypadku twarzy przez okres 4 tygodni, a innych miejsc skóry przez 6 tygodni – można je natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem (choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej) 


    stosowanie kremów lub maści z Vit.A,Vit.Ci kwasami owocowymi należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem; preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej 


    terapia doustna retinoidami(np.Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem 


    leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem 


    aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy najwcześniej po 2 tygodniach 


    leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem depilacji laserowej 


    kuracja antybiotykami - należy zakończyć ją tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej 


    aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni (insolacja to inaczej mówiąc: nasłonecznienie – oddziaływanie naturalnego lub sztucznego promieniowania słonecznego na nasze ciało) 


    „opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush itp.) również stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – depilacja laserowa jest możliwa dopiero po jej ustąpieniu 


    zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji laserowej w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później 


Depilacja laserowa – jak postępować po zabiegu?

=> Naturalnym objawem po zabiegu depilacji laserowej jest czasowy obrzęk bądź zaczerwienienie depilowanego obszaru (tak samo jak w przypadku innych metod depilacji). Zwykle ustępuje on już po kilku godzinach od zabiegu, rzadko utrzymując się do 2-3 dni od jego wykonania.

=> Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę należy traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub tonikiem czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób. Można stosować krem Zinalfat lub Alantan.

=> Jeżeli depilacja dotyczyła pach, nie należy w tym czasie stosować antyperspirantów; preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzać dopiero po 2 tygodniach od zabiegu. Zalecana ostrożność w traktowaniu skóry eliminuje skutki uboczne.

=> Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

 

=> Kolejne zabiegi depilacji laserowej należy wykonywać w odstępach od 4 do 8 tygodni. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, powinniśmy je wykonać przynajmniej cztero/sześciokrotnie.