Depilacja/usuwanie owłosienia e-light
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

 

Trwałe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa eLight IPL+RF

Usuwanie niechcianych włosków z naszego ciała w celach estetycznych znane jest już od tysięcy lat. Dzisiaj wiemy, że zabiegi depilacji to już nie tylko względy estetyczne ale również czynności związane z utrzymaniem codziennej higieny.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak laser kosmetyczny eLight IPL+RF (emisja fali świetlnej oraz prądu o częstotliwości radiowej) w Instytucie Shintai Day Spa w Krakowie możesz szybko i tanio pozbyć się niechcianego owłosienia.

Oferowane przez nas zabiegi fotoepilacji są bezbolesne a o efekcie mówi się, że jest trwały, gdyż starcza na kilka lat. Te kilka lat to niezależny od nas czas, podczas którego nie zachodzą w naszym organiźmie żadne zmiany, które mają wpływ na "obudzenie" się uśpionych dotychczas włosów. Zarówno przy użyciu lasera kosmetycznego eLight IPL+RF, jak i lasera tradycyjnego, możemy działać tylko na włosy w fazie wzrostu.

Zabiegi depilacji laserowej przy pomocy lasera kosmetycznego eLight IPL+RF poprawnie nazywamy fotoepilacją lub krócej epilacją - są one obecnie stosunkowo nowoczesną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg depilacji laserowej / fotoepilacji pozwala szybko i praktycznie bezboleśnie usunąć niechciane włosy zarówno te bardzo ciemne jak i bardzo jasne i meszkowate, z którymi nie radzi sobie tradycyjna depilacja laserowa..

 

Jak działa laser  eLight IPL+RF ?

 

Laser kosmetyczny IPL+RF to najnowsze osiągnięcie, które łączy energię światła IPL z prądem o częstotliwości fal radiowych RF. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (hemoglobinę, melaninę) zawarte w naczyniach, skórze lub włosach. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen. Ponieważ własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny), prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii, jej gęstość w trakcie zabiegu jest niższa niż w przypadku użycia samego światła. Emitowane promienie IPL+RF przenikają w skórę na głębokość ok. 4 mm, co daje znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów niż stosowanie starszych aparatów u naszej konkurencji, wyposażonych tylko w emisję światła IPL.

Istota zabiegu  eLight IPL+RF

Istota przeprowadzenia zabiegu fotoepilacji laserem kosmetycznym eLight IPL+RF opiera się na absorpcji energii fali świetlnej w cząsteczkach barwnika melaniny i na tyle silnym podgrzaniu tych cząsteczek, że następuje termiczne zniszczenie włosa i mieszka włosowego. Niestety, aby mieszek włosowy został zniszczony, sam włos musi znajdować się w fazie wzrostu.

Zabieg fotoepilacji jest skuteczny wyłącznie w aktywnej fazie wzrostu włosa (anagen). Ważne jest, aby zrozumieć na czym polega cykl wzrostu włosa, tak aby Państwa oczekiwania co do wyników zabiegu były realistyczne. Normalny cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:

• anagen - aktywny wzrost,

• catagen - faza przejściowa,

• telogen- faza spoczynkowa.

Wszystkie mieszki włosowe przechodzą cyklicznie te fazy i wyłącznie w fazie aktywnego wzrostu mogą być zniszczone metodą fotoepilacji (lub powszechnie stosowaną metodą depilacji laserowej). Tylko w fazie anagen cebulka włosa bardzo silnie jest powiązana z mieszkiem włosowym, dlatego łatwiej jest je usunąć. Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry, oraz od obszaru na ciele pacjenta.

Do pełnego efektu pozbycia się niechcianych włosów podczas procesu fotoepilacji zwykle potrzebne jest od 4 do 8 zabiegów. Dlatego jeszcze raz należy podkreślić, że dla osiągnięcia maksymalnego efektu - czyli całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia w procesie fotoepilacji, niezbędne jest przeprowadzenie serii zabiegów w określonych odstępach czasu, w zależności od obszaru ciała, na którym wykonany jest zabieg.

Przeprowadzenie zabiegu fotoepilacji laserem kosmetycznym eLight IPL+RF

Zabieg laserem kosmetycznym eLight IPL+RF polega na przykładaniu głowicy urządzenia na określone obszary skóry i uwalnianiu impulsów świetlnych czyli wytwarzaniu wiązki wysoko skoncentrowanego światła. Nasz zabieg w porównaniu do depilacji woskiem lub depilacji tradycyjnym laserowej, gdzie czasami stosuje się nawet preparaty znieczulające (lub dla bardziej wrażliwych osób nawet zastrzyki znieczulające) jest praktycznie bezbolesny. Dyskomfort odczuwany podczas przeprowadzania zabiegu depilacji to ukłucia i ciepło, które dla większości osób są jedynie małą niewygodą, całkowicie do zniesienia.

Czas zabiegu uzależniony jest oczywiście od wielkości depilowanego obszaru i od stopnia owłosienia, jednak czas ten jest znacznie krótszy niż w przypadku znaczej ilości innych laserów obecnych na rynku, nie wspominając już o depilacji ręcznymi - przenośnymi aparatami do depilacji i wynosi kilka minut. Nasze urządzenie posiada dużą głowicę zabiegową o powierzchni prawie 6 cm2, więc nie ma tutaj mowy o konieczności wyszukiwania przez kosmetologa pojedynczych włosów.

Trwały efekt fotoepilacji naszym laserem kosmetycznym eLight IPL+RF

Pomimo możliwości usunięcia włosów tylko w fazie anagenu już po pierwszym zabiegu możemy zaobserwować zmniejszenie ilości włosków o około 20-30%. Kolejne zabiegi pozwalają na coraz to większą redukcję owłosienia, aż do zadawalających nas efektów.

pachy :).

 

NAJCZĘSTSZE PYTANIA:

Czy włosy ulegają trwałemu usunięciu?

Wykonując określoną liczbę zabiegów (liczba zabiegów zależy od rodzaju włosa oraz kolorytu skóry) można uzyskać trwałą redukcję owłosienia do ok. 80-90%. W niektórych przypadkach zdarza się, że odrasta stosunkowo mała ilość włosów, które są delikatniejsze i jaśniejsze.

 

 

Jak długo należy czekać między zabiegami, ile należy wykonać?

Jak już wcześniej wspomniano, ilość zabiegów zależy od rodzaju włosa i kolorytu skóry. Liczba wykonanych zabiegów waha się od 4 do 8. Zalecany czas przerwy pomiędzy zabiegami w serii to 4-6 tygodni. Pomimo braku odrostu należy pamiętać, aby dokończyć przewidziana serię, Włosy mogą być niewidoczne, a ich mieszki włosowe wciąż aktywne. Z tego powodu seria rozciągnięta jest w czasie.

Raz do roku po zakończeniu serii zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Aby zabieg epilacji przyniósł najlepsze efekty należy nie usuwać włosów metodą mechaniczną (pęseta, wosk, depilator) oraz nie opalać się minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Włosy powinny być zgolone dzień przed zabiegiem. 

 

Jak można pielęgnować skórę po zabiegu?

Pielęgnacja skóry po zabiegach nie różni się od standardowej pielęgnacji.

Najważniejsza zasada jest rezygnacja z opalania się, stąd polecamy zabieg rozpocząć jesienią. Należy również zwrócić uwagę, aby unikać preparatów światłouczulających, tj. dziurawiec, nagietek.

Zalecamy zaprzestać kurację suplementami diety mającą na celu poprawę kondycji, regenerację oraz wzmocnienie włosów. Suplementy działając na każdy włos utrudniają skuteczną redukcję owłosienia.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów E-Light?

 •              zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy
 •             zespół znamion dysplastycznych opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)
 •             ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi
 •             przebyte i czynne nowotwory skóry
 •             terapia antybiotykowa w przeciągu ostatnich 4 tygodni
 •             leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 2 miesięcy
 •             stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek)
 •             leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy
 •             leki nasercowe oraz na nadciśnienie
 •             ciąża i karmienie piersią
 •             tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
 •             epilepsja
 •             w ciągu ostatnich 6 tygodni nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)
 •             skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych),
 •             aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
 •             spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)