Laserowe leczenie trądziku
plenfrdeitptrues

Zarejestruj się do newslettera

LASEROWE LECZENIE TRĄDZIKU

Nowa metoda terapii (IPL) jest w stanie usunąć 60% populacji tej bakterii w poddawanym leczeniu obszarze skóry w ciągu miesiąca bez efektów ubocznych. Energia emitowana przez urządzenie penetrując skórę w sposób nieinwazyjny, dociera do komórki bakterii nieodwracalnie ją uszkadzając i tym samym eliminuje jeden z trzech czynników odpowiedzialnych za powstanie zmian chorobowych. Dodatkowo emitowana wiązka energii stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, co w znaczący sposób spłyca istniejące blizny potrądzikowe i zapobiega skutecznie powstawaniu nowych.

 

Terapia ta ma niewątpliwie jeszcze jedną przewagę nad dotychczas stosowanymi - nie powoduje podrażnienia skóry, złuszczania, ryzyka powstania antybiotykooporności (w przypadku stosowania klasycznej antybiotykoterapii).

 

Jak długo należy czekać między zabiegami, ile należy wykonać?

W zależności od nasilenia problemu w serii wykonuje się 3 – 5 zabiegów. Czas przerwy między zabiegami wynosi 7 dni. W przypadku potrzeby kolejnej serii okres przerwy między seriami nie powinien być krótszy niż 20 dni, aby sebum mogło wydostać się na zewnątrz, a skóra rozpocząć proces regeneracji.

 

Czy zabieg jest bolesny?

W trakcie zabiegu możliwe jest odczuwanie pieczenia oraz ukłuć, związanych z działaniem wiązek światła. Każda osoba posiada indywidualny próg czucia bólu. W zależności od wspominanego progu spotkacie się Państwo z różnymi opiniami. Najczęściej wykonywany „strzał” w trakcie zbiegu porównywany jest do „przykładania ciepłej igiełki do skóry”.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegów E-Light?

    zaburzenia hormonalne, prowadzące do hirsutyzmu lub hipertrychozy

    zespół znamion dysplastycznych opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)

    ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym trądzik różowaty, bielactwo w rejonie skóry, który ma być poddawany zabiegowi

    przebyte i czynne nowotwory skóry

    terapia antybiotykowa w przeciągu ostatnich 4 tygodni

    leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 2 miesięcy

    stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym (np. antybiotyków z grupy tetracyklin, cytostatyków, ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek)

    leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy

    leki nasercowe oraz na nadciśnienie

    ciąża i karmienie piersią

    tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu

    epilepsja

    w ciągu ostatnich 6 tygodni nadwrażliwość skóry na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowaty, pokrzywka świetlna)

    skłonność do powstawania przebarwień (zwiększona w przypadku stosowania leków hormonalnych, np. środków antykoncepcyjnych),

    aktywne implanty, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa

    spożywanie alkoholu (24h przed zabiegiem)