Masaż czekoladowy - Instytut Shintai Day Spa

MASAŻ CZEKOLADOWY

Czekolada dodaje kilogramów, ale okazuje się, że dodaje również urody – tylko ta stosowana na skórę. W ziarnie kakaowym znajdują się endorfiny, które wprawiają nie tylko nasz umysł, ale także i ciało w bardzo przyjemny stan. Właściwości czekolady postanowiono więc wykorzystać w kosmetologii. Warto zafundować sobie relaksujący masaż czekoladowy.

Dla kogo jest masaż czekoladą?

Z masażu czekoladą może skorzystać wiele osób. Szczególnie polecamy go osobom, które odczuwają spadek energii, mają złe samopoczucie, cierpią z powodu bóli stawów i mięśni. Zabieg sprawdzi się także przy cellulicie, otyłości i nadmiarze tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda masaż?

Czekolada działa na cellulit, przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu. Zawiera nie tylko wspomniane już endorfiny, ale także witaminę A i E, witaminy z grupy B i lipidy. W ziarnach kakaowca znajdziemy także polifenole – działają one na wolne rodniki jak miotła. Usuwają je z organizmu, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się organizmu i wiotczeniu naskórka. Czekolada jest także źródłem magnezu – dlatego masaż redukuje skutki stresu.

Masaż czekoladą wykorzystuje klasyczne techniki. Wykonywany jest ciemną i białą czekoladą. Do masy czekoladowej dodawane są olejki eteryczne: czekoladowy, pomarańczowy, cytrynowy. Masa nakładana jest na całe ciało. Następnie, gdy masaż dobiegnie końca, ciało owijane jest specjalną folią i nakrywane kocem. Folię odwija się po 15, 20 minutach i zmywa czekoladę z ciała.

Masaż łagodzi stres, zmniejsza cellulit, nadaje miękkość nawet bardzo suchej skórze, nadaje jej także jedwabisty połysk.

Przeciwwskazania

Masaż czekoladą nie jest wskazany dla wszystkich. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

  • żylaki;
  • ciąża;
  • stany zapalne skóry;
  • zaburzenia krążenia;
  • choroby zakaźne.

Masaż czekoladą nie tylko koi nasz umysł, ale także dodaje urody naszemu ciału. Wystarczy jeden zabieg, aby ciało i umysł poczuły się lepiej. Co więcej, po czekoladowym masażu nie przybędzie nam kilogramów - jest to jedyne znane zastosowanie czekolady, które jest dobrze dla naszej figury.