Zabiegi - Masaż relaksacyjny - masaze - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ RELAKSACYJNY

Propozycją naszego Instytutu dla osób, które chcą się zrelaksować oraz zapomnieć o trudach dnia codziennego i po prostu poczuć się lepiej, jest masaż relaksacyjny. To szczególna forma masażu, która ma ogromne grono zwolenników.

Masaż relaksacyjny stanowi połączenie masażu klasycznego z masażem energetyzującym. Wykonując go, zawsze uwzględniamy indywidualne odczucia oraz potrzeby klientów. Dzięki temu masaż pozwala się skutecznie odprężyć i naprawdę poczuć lepiej. W naszym Instytucie dbamy o to, aby pobudzał on całe ciało: wszystkie mięśnie, skórę, a także układ krążenia. To forma masażu, która pośrednio oddziałuje również na układ nerwowy. Sprawia on, że negatywne objawy stresu znikają.

Dlaczego warto skorzystać z dobrodziejstw masażu relaksacyjnego?

Masaż relaksacyjny to szereg korzyści. Przede wszystkim usuwa on napięcie mięśni, które pojawia się w odpowiedzi na zdarzenia stresujące. Sprawia, że serce zaczyna pracować właściwym rytmem, a krew krąży prawidłowo. Pomaga regulować ciśnienie krwi. Jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na bezsenność, które chcą przywrócić naturalny rytm snu.

Podczas masażu relaksacyjnego osoba go wykonująca dotyka, uciska, głaska, ugniata i rozciera wybrane miejsca ciała, kładąc szczególny nacisk na te rejony, które są szczególnie obolałe i napięte. W efekcie zmniejszają się dolegliwości bólowe, a napięcia ustępują. Osoba, która poddawana jest masażowi, wyraźnie się uspakaja. Po seansie czuje się odprężona i zrelaksowana.

Niewątpliwym plusem masażu relaksacyjnego jest to, że może on być wykonywany niemalże u wszystkich. Z powodzeniem sprawdza się u tych osób, u których zalecony został masaż leczniczy. Wspomaga wówczas ciało w walce o zachowanie zdrowia. Jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, który zmniejsza ryzyko rozwoju chorób związanych ze stresem.

W naszym instytucie masaż relaksacyjny wykonywany jest przez doświadczonego masażystę, który świetnie zna się na swojej pracy. Klienci podczas masażu mają zapewnioną intymność i pełen komfort. Wszystko po to, aby zabieg wpłynął korzystnie nie tylko na ciało, ale również umysł i samopoczucie.