Zabiegi - Masaże ajurwedyjskie - masaze - Instytut Shintai
Instytut Shintai

 

MASAŻE AJURWEDYJSKIE

Masaż  ajurwedyjski stanowi jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Zalicza się go do najstarszej sztuki medycznej. Masaż ajurwedyjski pełni wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywiera na poszczególne układy naszego organizmu.

Działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Jego istota wiąże się z ruchem energii w ciele. Jest to subtelne połączenie masażu klasycznego i akupresury. Celem jest przywrócenie równowagi energii życiowej zwanej prana, krążącej po ciele w nadis. Nadis to niewidzialne dla ludzkiego oka kanały rozprowadzające energię do wszystkich narządów i obszarów ciała. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych (marmas) stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia. Wyróżnia się wiele rodzajów masażu ajurwedyjskiego. Oto niektóre z nich:

 

KLASYCZNA ABHYANGA

Abhyanga to delikatne olejowanie całego ciała poprzez sekwencje długich i kolistych ruchów. Zabieg kojąco wpływa na układ nerwowy, na poprawę samopoczucia, bezsenność, zmęczenie oraz ogólną detoksykację organizmu.Jego celem jest zrelaksowanie, oczyszczenie oraz przywrócenie równowagi energetycznej całego organizmu, a więc eliminacja wszelkich dolegliwości, tak fizycznych jak i psychicznych. Masuje się każdą część ciała używając do tego olejku dobranego w zależności od doszy, jaką się reprezentuje. Abhayanga nadaje odpowiedni ruch energii w ciele, dzięki czemu dociera ona do każdego jego zakątka poprzez poprawną stymulację. Organizm odzyskuje równowagę, a każdy narząd zaczyna działać poprawie i efektywnie.

 

Regularny masaż zapobiega przed negatywnym działaniem stresu, nerwowością, wyczerpaniem oraz przed zaburzeniami których przyczyną jest Vata w nierównowadze.

Abhyanga odżywia ciało, przedłuża życie, zapewnia dobry sen, poprawia wygląd skóry, poprawia wzrok i kondycję fizyczną. Jest stosowana przy leczeniu wielu chorób.

Abhyanga jest najlepszym sposobem aby utrzymać i równoważyć Vatę. Vata odgrywa dominującą rolę w funkcjonowaniu zmysłu dotyku, którego skóra jest organem. Ten tradycyjny masaż Ajurwedyjska zapewnia poczucie wewnętrznego spokoju.

 

 • Najważniejszym działaniem tego masażu jest poprawa krążenia krwi. Dzięki temu ciało oczyszcza się z toksyn, wzrastają siły życiowe i ogólne poczucie zadowolenia.
 • Regularnie wykonywany masaż ajurwedyjski zwiększa elastyczność ciała i redukuje tkankę tłuszczową.
 • Zwiększa elastyczność stawów i zakres ruchu
 • Usuwa napięcie i sztywność mięśni
 • Żyły i arterie stają się bardziej elastyczne ciało jest sprawniejsze.
 • Pobudza organy trawienne jak wątroba i jelito cienkie, uaktywnia układ moczowy
 • Kości, stawy, mięśnie i układ nerwowy zdecydowanie lepiej pracują po masażu
 • Wspomaga witalność wzmacniając odporność
 • Masaż olejami ziołowymi tonizuje skórę i nadaje jej blasku
 • Odmładza i wzmacnia tkanki dzięki temu zachowujemy zdrowie i przedłużamy życie
 • Regularny masaż uspakaja nerwy, niweluje stres umysłowy i zapewniając głęboki sen
 • Ma działanie przeciw bólowe, zwłaszcza wszelkiego rodzaju ból mięśni
 • Wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy, migreny, chronicznego bólu pleców.
 • Masaż jest dobrym lekarstwem na problemy emocjonalne. Zaspokaja potrzebę troskliwego i leczącego dotyku

 

SHIROABHYANGA – HINDUSKI MASAŻ GŁOWY

Shiroabhyanga jest tradycyjnym, hinduskim masażem głowy. Przynosi ulgę najbardziej narażonym na działanie stresu częściom ciała czyli głowie, karkowi i górnym plecom. Jest naturalnym remedium na bóle głowy i bezsenność.  Dzięki temu masażowi możemy zaobserwować dużą poprawę samopoczucia, koncentracji i złagodzenia napięcia nerwowego.

 

MUKHAABHYANGA

Mukhaabhyanga to tradycyjny masaż twarzy.  Dzięki temu masażowi możemy osiągnąć pozytywne wyniki w walce ze stresem, nadpobudliwością i chronicznym zmęczeniem. Jest również doskonałym remedium w walce z zapaleniem zatok. Relaksuje mięśnie twarzy, wygładza zmarszczki mimiczne, wpływa na cyrkulację limfy likwidując uczucie ciężkości i  opuchnięcia, rozjaśnia i ujędrnia skórę nadając cerze zdrowy, pełen blasku wygląd.

 

 

Umów wizytę

 

Masaż Ajurwedyjski