Fotoodmładzanie dłoni - Instytut Shintai Day Spa

FOTOODMŁADZANIE DŁONI

Jedną z metod odmładzania skóry dłoni są peelingi chemiczne. Skórę na dłoniach można odmłodzić także stosując zabieg dermabrazji laserowej. Jednak o wiele o nich bardziej skuteczny jest fotoodmładzanie dłoni.

Fotoodmładzanie dłoni to mało inwazyjny zabieg. Pozwala usunąć pierwsze zmarszczki na dłoniach (mogą pojawić się już po 25. roku życia), nieestetyczne przebarwienia po słońcu czy piegi.

Zabieg jest wykonywany przy pomocy urządzenia IPL lub lasera. Emitowane przez nie wiązki światła likwidują efekt fotostarzenia się skóry szybko i skutecznie. Zabieg trwa 20-40 minut – wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest skóra na dłoniach. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu skóra jest pokrywana specjalnym żelem, który ma właściwości chłodzące i zmniejszające obrzęk.

Co się dzieje z dłońmi po fotoodmładzaniu?

Po zabiegu skóra dłoni może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. To naturalny efekt, nie ma powodów do niepokoju. Już po kilku dniach od wykonania zabiegu skóra na dłoniach zaczyna delikatnie się łuszczyć. Zadowalający efekt odmładzający wymaga poddania się serii złożonej z przynajmniej dwóch zabiegów. Gdy skóra jest mocno zniszczona, konieczne są jeszcze przynajmniej cztery zabiegi. Każdy kolejny wykonywany jest po trwającej od czterech do sześciu tygodni przerwie. Ostateczną decyzję o tym, ile zabiegów jest niezbędnych, podejmuje indywidualnie osoba przeprowadzająca zabieg.

Zabieg fotoodmładzania jest dla skóry dłoni bardziej przyjazny, niż dermabrazja laserowa czy chemiczny peeling. Naskórek nie jest silnie usuwany, metoda jest więc niezwykle delikatna. Nie ma żadnych przeszkód, aby po zabiegu myć dłonie wodą. Nie ma też konieczności stosowania specjalnych kremów do rąk. Wystarczą te, które stosujemy na co dzień.

Na zabieg fotoodmładzania skóry dłoni warto się wybrać już przy pierwszych oznakach jej starzenia się. Efekty zabiegu nie są wieczne. Warto więc od czasu do czasu zafundować im kolejny zabieg odmładzający. Skutkiem ubocznym może być wysuszona skóra. Warto więc pamiętać o nawilżających kremach do codziennej pielęgnacji dłoni.