Usuwanie przebarwień E-light - Instytut Shintai Day Spa

USUWANIE PRZEBARWIEŃ E-LIGHT

Nasza skóra starzeje się pod wpływem zarówno czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do tych pierwszych zalicza się zmiany zachodzące w naszym organizmie wraz z tym, jak przybywa nam lat. Te drugie to między innymi promieniowanie ultrafioletowe, które prowadzi do powstania tak niepożądanych zmian.

Przyjmuje się, że większość takich zmian pojawiających się na naszej skórze to właśnie efekt działania promieni słonecznych. Promieniowanie UV sprawia, że skóra może być usiana rozmaitymi plamami. Pojawiają się one także na skutek trądziku i rozmaitych zmian zapalnych.

Wszystkie takie niedoskonałości sprawiają, że nasza skóra wydaje się być starsza. Dlatego razem proponujemy zabieg, który pomoże naprawdę skutecznie pozbyć się przebarwień. Usuwanie przebarwień technologią E-light to działanie bezpieczne i gwarantujące naprawdę doskonałe efekty.

Zabieg bazuje na wykorzystaniu nowoczesnej technologii E-light, która stanowi połączenie pulsacyjnego światła IPL z falą radiową, czyli RF. To właśnie dzięki temu możliwe jest dotarcie do naprawdę głębokich warstw skóry, co jednocześnie nie wiąże się z jakimikolwiek podrażnieniami czy skutkami ubocznymi mogącymi powodować trwałe konsekwencje.

Podczas zabiegu wykorzystujemy również wysokiej jakości kosmetyki o działaniu wybielającym i dotleniającym, co jeszcze bardziej potęguje osiągany efekt.

Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku:
  • piegów;
  • plam będących efektem działania promieni słonecznych;
  • plam soczewicowatych;
  • przebarwień pozapalnych i będących konsekwencją zmian trądzikowych.
Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień metodą E-light?

Mimo tego, że zabieg jest bezpieczny, wskazuje się na kilka przeciwwskazań do jego wykonania.

Nie podejmujemy się przeprowadzenia zabiegu u kobiet spodziewających się dziecka. Przeciwwskazaniem jest także opalona skóra oraz stosowanie kremów samoopalających. Kremy zawierające w sobie retinol również uniemożliwiają wykonanie usuwania przebarwień metodą E-light. Do przeciwwskazań zalicza się także:

  • cukrzycę;
  • bielactwo;
  • skłonność do bliznowaceń;
  • infekcję w miejscu, które ma być objęte zabiegiem.

Zabieg wykluczają również leki oraz zioła zwiększające fotowrażliwość skóry.

Decydując się na zabieg należy pamiętać, że w ciągu kilku godzin od jego wykonania przebarwienia staną się ciemniejsze. Mogą nabrać ciemnobrązowego koloru. Możliwe jest także pojawienie się strupków. Już jednak od następnego dnia po zabiegu rozpoczyna się proces ich złuszczania, który trwał będzie mniej więcej dwa tygodnie.

Nie ma przeciwwskazań, aby po zabiegu nakładać makijaż na miejsca mu poddawane. Ilość zabiegów ustalana jest zawsze indywidualnie. Na ogół konieczne jest wykonanie serii około trzech do pięciu zabiegów.