Zamykanie naczynek E-light - Instytut Shintai Day Spa

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK E-LIGHT

Rozszerzone naczynka to problem kosmetyczny dotykający wielu kobiet w różnym wieku. Potrafi skutecznie popsuć humor i poważnie wpłynąć na poziom samooceny. Zdając sobie sprawę z tego, jak wiele kobiet cierpi z powodu rozszerzonych naczynek, zdecydowaliśmy się wprowadzić do swojej oferty zabieg E-light, który świetnie radzi sobie z charakterystycznymi pajączkami.

Pajączki tworzą na skórze nieestetyczną sieć, która wyraźnie rzuca się w oczy. Wprawdzie można ukryć je pod makijażem, ale zdecydowanie lepiej rozprawić się z problemem na dobre. W naszym Instytucie proponujemy nowoczesny i bezinwazyjny zabieg, który skutecznie zamyka rozszerzone naczynka oraz zmniejsza rumień skóry.

Sekret zabiegu tkwi w połączeniu intensywnego światła i odpowiedniej częstotliwości, z którą to światło pulsuje. Dzięki niemu można znowu cieszyć się piękną skórą, która nie jest usiana rzucającymi się w oczy pajączkami.

Na czym polega zabieg? Energię świetlną, którą emituje urządzenie używane do wykonania zabiegu, pochłania hemoglobina, czyli czerwony barwnik krwi. Prowadzi to do zniszczenia od wewnątrz ściany uszkodzonego naczynia krwionośnego, które na powierzchni skóry widoczne jest jako tak charakterystyczne pajączki. Konsekwencją jest zanik zwracających uwagę przebarwień. Następnie chore naczynie, które widzieliśmy na powierzchni skóry w postaci pajączka, zostaje wchłonięte przez organizm.

Zamykanie naczynek - indywidualne ustalenia

Ilość zabiegów jest zawsze ustalana indywidualnie w oparciu o rozległość zmian, ich wielkość, głębokość położenia, a także to, jak intensywny mają kolor. Zaleca się wykonanie od dwóch do pięciu zabiegów. Należy wyraźnie podkreślić, że ostateczną liczbę zabiegów zawsze ustalamy indywidualnie z klientką.

Klientki decydujące się na zabieg często obawiają się towarzyszącego mu bólu. Podczas zamykania naczynek odczuwać można lekkie pieczenie oraz ukłucia. Należy jednak zaznaczyć, że każdy ma indywidualny próg odczuwania bólu. W związku z tym każda osoba może nieco inaczej odbierać zabieg.

Zamykanie naczynek z wykorzystaniem światła jest zabiegiem bezpiecznym. Nie oznacza to jednak, że może być wykonywane zawsze. Do przeciwwskazań zalicza się między innymi zaburzenia hormonalne, ostre stany zapalne skóry, wszelkie urazy związane z przerwaniem ciągłości naskórka, choroby nowotworowe (zarówno czynne, jak i przebyte w przeszłości), stosowanie antybiotyków (do czterech tygodni), nadciśnienie tętnicze krwi, ciążę, padaczkę, a także nadwrażliwość na światło, która wystąpiła w ciągu ostatnich sześciu tygodni poprzedzających zabieg.

Czy zamykanie naczynek boli?

Osoby zainteresowane zabiegiem często pytają o ewentualne dolegliwości bólowe. Podkreślamy, że odczuwane doznania uzależnione są od indywidualnej wrażliwości na ból. Najczęściej osoby poddające się zabiegowi odczuwają delikatne pieczenie i ukłucia. Warto jednak pamiętać, że zabieg daje efekty, które skutecznie rekompensują to, co czuje się w jego trakcie.

Proponowany przez nas zabieg jest bezpieczny, ale nie można go wykonać u wszystkich. Zamykania naczynek opisywaną metodą nie przeprowadzamy u osób zażywających leki nasercowe oraz na nadciśnienie, przechodzących terapię antybiotykową w okresie ostatniego miesiąca, leczonych pochodnymi witaminy A. Zabieg nie jest wskazany również w przypadku:

  • zaburzeń hormonalnych;
  • opryszczki;
  • ostrych stanów zapalnych skóry;
  • przerwaniu ciągłości naskórka;
  • chorób nowotworowych skóry (tyczy się to także nowotworu skóry w przeszłości);
  • trądziku;
  • ciąży;
  • karmienia piersią;
  • padaczki.

Tym, co uniemożliwia wykonanie zabiegu, jest również tatuaż w miejscu, które ma być nim objęte. Ponadto należy wspomnieć o nadwrażliwości na światło, która wystąpiła w ciągu ostatnich sześciu tygodni poprzedzających zabieg.