Zabiegi - Laserowe leczenie grzybicy paznokci - zabiegi-laserowe - Instytut Shintai
Instytut Shintai

LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

  Nikogo nie trzeba przekonywać, że paznokcie zarażone grzybicą mają negatywny wpływ na jakość naszego życia. Paznokcie wyglądają nieestetycznie, niehigienicznie, powodują, że tracimy pewność siebie, zaczynamy się wstydzić swoich stóp czy dłoni. Mamy problem w lecie, gdy trzeba założyć obuwie z odkrytymi palcami. Najczęściej rozpoczynamy walkę z grzybem stosując leczenie maściami, specjalnymi lakierami lub farmakologicznie lub udając się do podologa. Leczenie starymi metodami jest długotrwałe i bardzo kosztowne a często nie przynoszące oczekiwanych rezultatów. Wtedy przychodzi na pomoc laseroterapia. Leczenie jest niesamowicie skuteczne. Pierwsze efekty można zobaczyć niekiedy już po pierwszej wizycie.

 

Przyczyny zakażeń

  Liczba zakażeń obecnie drastycznie wzrasta, spowodowane jest ogólnym spadkiem odporności w wyniku wzrostu występowania takich chorób jak nowotwory, częste stosowanie antybiotyków, choroby przewlekłe jak np. cukrzyc. Rozwojowi grzybicy sprzyja wilgoć, ciepło oraz brak światła. Często pojawia się ona na paznokciach stóp po okresie zimowym, kiedy przez wiele godzin nosimy pełne, ocieplane buty, nie pozwalając stopom „oddychać”. Problemem staje się ich codzienna pielęgnacja. Dodatkowo pojawia się przykry zapach który jest efektem zalegającej pod paznokciem grzybicy. Można się nią także zarazić na basenie oraz w saunie. Jednak zakazić się tą chorobą można również w tak prosty sposób jak uszkodzenie paznokcia w czasie uderzenia lub korzystanie przez kosmetyczkę z niesterylnych narzędzi.

   Do leczenia grzybicy paznokci wykorzystujemy najwyższej klasy laser Nd -YAG Q-switch o długości fali świetlnej 1064nm. Zabieg jest prosty, szybki, bezbolesny i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych. Zalety stosowania laseroterami w leczeniu grzybicy paznokci to:

  • brak efektów ubocznych w porównaniu z terapią lekami doustnymi
  • szybszy czas leczenia, efekty widoczne już po paru tygodniach
  • osiągana wyższa skuteczność terapii

W dbałości o efekty zabiegu wyposażyliśmy salon również w urządzenie do ozonowania butów. Technologia ta pozwala przyspieszyć proces leczenia poprzez dezynfekcję butów ozonem który ma właściwości bakteriobójcze. Jest to czasami niezbędne do skutecznego i trwałego ukończenia leczenia, ponieważ zarodniki grzybów pozostają w obuwiu i cały czas zarażają leczony paznokieć. Dlatego sterylizacja i ozonowanie butów jest niezbędne aby skutecznie i trwało pozbyć się grzybicy paznokci.

 

Na czym polega zabieg? 

Laserowe leczenie grzybicy paznokci polega na naświetlaniu płytki paznokcia głowicą lasera. Podczas zabiegu głowica lasera nie dotyka powierzchni, tylko przesuwa się nad nią na wysokości ok. 1-2 cm. Odpowiednio dostosowane parametry systemu oddziałują termicznie na strzępki grzyba, doprowadzając do ich zniszczenia. Po serii zabiegów musimy dać sobie czas by zaobserwować pełny efekt zabiegów, gdyż zmieniona przez grzyba płytka musi powoli powrócić do zdrowego wyglądu. Zabieg jest sterylny więc nie ma obawy o dalsze przenoszenie choroby.

 

  Ilość potrzebnych zabiegów:

Zalecane jest wykonanie do 7 zabiegów:  4 zabiegi w odstępach 1 tygodnia, a następnie 3 zabiegi w odstępach miesiąca.