Stymulatory tkankowe - medycyna-estetyczna - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Stymulatory tkankowe

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna jest dziedziną rozwijającą się bardzo prężnie Z myślą o różnych typach skóry, a także silnej potrzebie rewitalizacji i regeneracji, a także niwelowania skutków fotostarzenia i procesu starzenia się skóry, przedstawiamy NOWOŚĆ w naszym Instytucie – Stymulatory tkankowe. Wśród rynku kosmetologicznego jest to bestseller wśród zabiegów które w naturalny sposób stymulują skórę do regeneracji. Stymulatory tkankowe wpływają na zwiększenie jakości kolagenu i elastyny. Dzięki stymulacji komórek skóry pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, co w dalszych etapach prowadzi do odbudowy skóry. W związku z tym stosuje się je zarówno w celu poprawy jędrności gęstości oraz jakości skóry jak i w przypadku blizn czy rozstępów.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wtłoczeniu preparatu w głąb skóry za pomocą strzykawki i igły stosując wybraną technikę obraną względem problemu skórnego. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe kremem, natomiast nie jest to wymagane. Ilość użytego preparatu w głąb tkanek zależy od wybranego preparatu, a także obszaru opracowywanego.

Efekty pozabiegowe z zastosowaniem stymulatorów tkankowych:

Dzięki obecności wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz liofilizowanych aminokwasów, peptydów czy antyoksydantów, jesteśmy w stanie uzyskać wielokierunkowe rezultaty. Tego typu produkty stymulują fibroblasty (komórki w skórze) do znacznej produkcji kolagenu, czego efektem jest:

  • redukcja zmarszczek
  • ujędrnienie i  zagęszczenie skóry
  • podkreślenie owalu twarzy
  • nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry
  • redukcja drugiego podbródka i tzw. chomików
Wypełniacz a stymulator tkankowy

Co roku na rynku kosmetycznym pojawiają się coraz to nowsze preparaty, które mają za zadanie zatrzymać czas a przez co znacznie poprawić wygląd naszego ciała. Dotychczas najbardziej popularnym składnikiem, który zmienia wolumetrię twarzy był usieciowany kwas hialuronowy. Preparaty kwasu hialuronowego mają za zadanie wypełnić utraconą objętość tkanki, która postępuje wraz z wiekiem. Efekty po jego zastosowaniu są natychmiastowe jednak długość utrzymywania się tego typu kwasu hialuronowego w tkance jest niestety ograniczona. W zależności od zastosowanego preparatu, a także indywidulanych predyspozycji klienta – kwas hialuronowy utrzymuje się do około 6 miesięcy. Z kolei stymulatory tkankowe to substancje, które w wyniku swojego działania w skórze dają naturalny efekt jej odmładzania bez mocnych zmian rysów twarzy. Różnicą pomiędzy stymulatorem a wypełniaczem tkankowym jest obecność kwasu hialuronowego, który w stymulatorze nie występuje  w postaci usieciowanej. Dlatego też, tego typu preparat nie będzie zmieniał rysów twarzy pod względem wolumetrycznym, a  w naturalny sposób pobudzi skórę do regeneracji!

Zabieg z zastosowaniem stymulatora tkankowego opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu całej serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się bardziej jędrna oraz sprężysta, a zmarszczki ulegają znacznemu wypłaceniu. Dlatego też, jeśli zależy Wam na naturalnym efekcie pozabiegowym, a także aby efekt zabiegu utrzymywał się przez dłuższy czas można podjąć się wykonania stymulatora tkankowego.

Dlaczego stymulator tkankowy jest lepszym rozwiązaniem od standardowych wypełniaczy?

Dzięki stymulacji skóry uzyskujemy na długo efekt pięknej, młodej i naturalnie wyglądającej skóry. Natomiast przy zastosowaniu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt wolumetryczny, który z czasem zaczyna stopniowo zanikać.

Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:
  • spadek gęstości skóry,
  • oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych,
  • zarysowana bruzda nosowo-wargowa,
  • mocno zaznaczona „dolina łez”,
  • kurze łapki,
  • zasinienia pod oczami,
  • utrata jędrności,
  • zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki,
  • przesuszona i poszarzała skóra,
  • działanie profilaktyczne (aby „zatrzymać skórę w czasie”).
Wśród najczęstszych substancji wchodzących w skład stymulatorów tkankowych wymienia się głównie:
  • Polinukleotydy – są małymi fragmentami kwasów nukleinowych i są w całości biokompatybilne z ludzkim organizmem. Posiadają dużą zdolność wiązania wody wpływając na wzrost poziomu nawilżenia struktury skóry. Preparat oparty na polinujleotydach wpływa silnie na proces regeneracji skóry.
  • polikaprolakton,
  • hydroksyapatyt wapnia – najczęściej stosuje się przy wypełnianiu zmarszczek, ogólnej poprawie konturu lub przy przywróceniu objętości skóry poprzez stymulację włókien kolagenu i elastyny.
  • kwas l-polimlekowy – mocno stymuluje fbroblasty do sutezy włókien kolagenowych. Stosowany jest głównie w przypadku bruzd, zmarszczek, mocnego ujędrnienia skóry i poprawy owalu twarzy. Efekt działania tego związku na długo utrzymuje się na skórze.
  • kwas hialuronowy o dużym stężeniu.