Blog - badanie-trychologiczne-jak-sie-przygotowac - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Badanie trychologiczne – jak się przygotować?

Problemy skóry głowy, dobra diagnoza specjalisty i pielęgnacja domowa

 

Jeśli zmagasz się z wypadaniem włosów, łupież nie znika ze skóry głowy, doskwiera Ci świąd skóry głowy, a włosy przetłuszczają się, że przydałoby się je myć przynajmniej dwa razy dziennie?

- To POST specjalnie dla Ciebie!

W problemach z włosami i skórą głowy nie należy szukać rozwiązań na własną rękę. Nie jeden z nas ma problemy z łupieżem, wypadaniem włosów, różnymi chorobami skóry głowy. Dlatego też najważniejszą kwestią jest analiza problemu skórnego, eliminacja czynników zaogniających, a także dobór odpowiednich kosmetyków. Dla uzyskania poprawy niezbędne jest podjęcie odpowiednio zaplanowanych działań ukierunkowanych na konkretne schorzenie, bądź nieprawidłowości. Trycholog jest specjalistą, do którego powinniśmy udać się w na początku, w przypadku utraty gęstości włosów, łupieżu, szybkiego przetłuszczania się lub nadmiernego wypadania włosów. Podczas wizyty trycholog przeprowadza szczegółowy wywiad, analizuje dotychczasową pielęgnację, przeprowadza badanie trychologiczne i sprawdza wyniki badań i w oparciu o to wraz z klientem decyduje o sposobie leczenia.

Badanie trychologiczne jest badaniem wykonywanym przez specjalistę od włosów oraz skóry głowy. Jest nim specjalistyczne badanie wykonywane przy pomocy mikrokamery o odpowiednich powiększeniach, co umożliwia ocenę stanu owłosionej skóry głowy.

Wskazania:
 • Atopowe zapalenie skóry głowy
 • Grzybica skóry głowy
 • Nadmierne przetłuszczanie się włosów
 • Łojotok
 • Łupież biały, pstry, różowy
 • Łuszczyca skóry głowy
 • Łysienie (plackowate, androgenowe, bliznowaciejące)

Pierwszym podstawowym krokiem, bez którego nie jesteśmy w stanie usunąć problemu jest zalecanie kuracji specjalistycznymi preparatami trychologicznymi. Skóra głowy i znajdujące się tam mieszki włosowe są bardzo wymagające odnośnie stosowanych preparatów i składników. Mieszki włosowe są najbardziej wrażliwym mini narządem ludzkiego organizmu stąd konieczność stosowania jedynie sprawdzonych receptur opartych na licznych, potwierdzonych badaniach skuteczności i bezpieczeństwa. W zależności od problemu dobierany zostaje szampon, lotion, ampułki, peeling czy serum, które zawsze stosowane są indywidualnie zgodnie z potrzebami skóry głowy i włosów.

Uważa się, że standardowy czas kuracji trychologicznej powinien wynosić minimum 3 miesiące. Ulega to zmianom w zależności od problemu, stadium, wieku pacjenta itp. Celem przyspieszenia efektów leczania lub gdy problem jest duży, do kuracji domowej, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów trychologicznych, zazwyczaj w odstępie co 2 tygodnie.

Jak się przygotować przed wizytą?
 • nie farbować włosów minimum 2 tygodnie,
 • nie myć skóry głowy minimum 24 godziny,
 • zrobić zdjęcia produktów dotychczas stosowanych,
 • zabrać ze sobą wyniki badań morfologicznych wykonanych do pół roku przed wizytą (Morfologia krwi, poziom: TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, poziom ferrytyny, witaminy D3, B12, cynku oraz OB lub CRP, badania hormonów płciowych: testosteronu, androstendionu, prolaktyny, estradiolu i progesteronu).

Zarezerwuj wizytę online:

https://instytutshintai.pl/

https://www.moment.pl/s/instytut-shintai-day-spa/komentarze

Lub skontaktuj się z naszą recepcją pod numerem telefonu:

+ 48 884 843 449

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.