Blog - infuzja-tlenowa-new - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Peelingi chemiczne

<div id=”pl-1081″ class=”panel-layout”>

PEELINGI CHEMICZNE – DLACZEGO WARTO I CZYM WŁAŚCIWIE SIĘ MIĘDZY SOBĄ RÓŻNIĄ?

Peelingi medyczne – sposób na piękną skórę

Problemy skórne to coraz częstszy problem ponad połowy Polek. Zła dieta, stres, zanieczyszczone powietrze i mała ilość snu od razu są widoczne na zmęczonych twarzach. Jednym z popularniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry są peelingi chemiczne.

Peelingi medyczne – Kto może z nich korzystać? 

Jest to zabieg przeprowadzany głównie na skórze młodej, która ma tendencję do problemów łojotokowych. Polega on na nakładaniu na skórę twarzy (jak również ciała) różnych związków chemicznych, których skład powoduje złuszczanie, a następnie regenerację naskórka i skóry właściwej. W peelingu chemicznym jako substancja złuszczająca i przeciwzapalna stosowany jest odpowiedni kwas, którego stężenie dobierane jest indywidualnie do rodzaju cery i leczonych niedoskonałości.

W jakim celu?

Dobrze przeprowadzony zabieg z użyciem peelingu chemicznego poprawia stan naskórka, a często także skóry właściwej. Poza tym redukuje drobne zmarszczki, przywraca skórze jędrność i elastyczność, jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, a także przebarwień. Co więcej, peelingi chemiczne nie tylko głęboko oczyszczają skórę, ale również wygładza ją, rozjaśnia, poprawia napięcie i sprężystość, redukuje widoczne blizny, regeneruje i nawilża. Ma także właściwości regulujące wydzielanie sebum, regenerację włókien kolagenowych, zwężenie porów, a także spłycenie i zminimalizowanie blizn potrądzikowych i rozstępów.

Peelingi – rodzaje

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych peelingów chemicznych należą Retix C, kwas felurowy sesderma, kwas salicylowy, migdałowy i azelainowy. Wyjaśnijmy więc czym się charakteryzują i do jakiego typu skóry mogą być zastosowane.

Retix C – Retinol + witamina C

Jest to bardzo nowoczesny rodzaj peelingu chemicznego, posiadający wysokie stężenie retinolu, propionianu retinylu i witaminy C w najbardziej stabilnej postaci. Zabieg z użyciem Retix C jest idealny do skóry zmęczonej i suchej, pozbawionej jędrności, elastyczności i blasku, z widocznymi zmarszczkami i przebarwieniami. Poprzez silne złuszczenie usuwa martwe komórki naskórka i stymuluje rozwój nowych, a tym samym pobudza procesy odnowy w głębokich warstwach skóry. Zabieg ten jest idealny dla osób, którym zależy na szybkim i długotrwałym efekcie z pominięciem okresu rekonwalescencji. Kompleksowa kuracja to cztery zabiegi odbywające się w odstępach od dwóch tygodni do miesiąca. Po tym czasie skóra w pełni odzyska zdrowy wygląd, jest wyraźnie wygładzona, nawilżona i pełna blasku. peelingi

Kwas felurowy – SesDerma

Kwas felurowy to bardzo silny antyoksydant opóźniający fotostarzenie się skóry, a co istotne ma także właściwości antynowotworowe. Jest on składnikiem profesjonalnych preparatów kosmetycznych najnowszej generacji. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. O kwasie felurowym można powiedzieć, że tworzy swego rodzaju tarczę ochronną przed wolnymi rodnikami, które poprzez uszkadzanie włókien kolagenowych powodują, że skóra staje się wiotka i podatna na powstawanie zmarszczek. Kwas felurowy znajdziemy między innymi w peelingach hiszpańskiej marki SesDerma. Ogromną zaletą peelingów z kwasem felurowym jest brak nieprzyjemnego pieczenia skóry podczas zabiegu. Po zastosowaniu peelingu skóra staje się rozjaśniona, napięta, a przede wszystkim zabezpieczona przed działaniem wolnych rodników. peelingi

Kwas salicylowy

Kwas salicylowy to substancja pozyskiwana z kory wierzby. Stosowany w kosmetyce ma właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i słabo ściągające. Zabieg z użyciem kwasu salicylowego jest idealny dla osób z cerą zanieczyszczoną, tłustą, z widocznymi zmianami trądzikowymi i zaskórniakami. Przed zastosowaniem peelingu z kwasem salicylowym należy odpowiednio przygotować skórę w warunkach domowych. Aby efekt był zadowalający należy poprzedzić zabieg codziennym stosowaniem kremu z kwasem salicylowym w celu obniżenia pH skóry do poziomu 4,5. Takie działanie w dużym stopniu podnosi efektywność zabiegu. Cechą charakterystyczną peelingu z kwasem salicylowym jest szybkość, bezpieczeństwo i skuteczność jego zastosowania. peelingi

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy, podobnie jak salicylowy, zalecany jest do cery problematycznej: trądzikowej, naczynkowej, mieszanej, a także do cery dojrzałej. Łączy w sobie dwie ważne cechy: skuteczność i łagodne działanie. Działając w warstwie rogowej skóry rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. Dzięki temu następuje złuszczenie powierzchownych warstw zrogowaciałych komórek. Kwas migdałowy poprawia jakość skóry, zmniejsza łojotok, rozjaśnia przebarwienia, napina i nawilża. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby utrzymały się przez dłuższy okres najlepiej powtórzyć zabieg sześciokrotnie w odstępie tygodnia.

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy znany jest ze swych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych powstrzymujących wolne rodniki. Peeling z użyciem kwasu zalecany jest zwłaszcza dla osób z trądzikiem pospolitym i różowatym, a także w kuracjach skóry atopowej i skłonnej do podrażnień. Świetnie sprawdza się także w leczeniu przebarwień skóry. Dla uzyskania jak najlepszego efektu zaleca się wykonanie od 5 do 10 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.

One response to “Peelingi chemiczne

  1. Służysz społeczności blogowej, pięknie składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.