Blog - mity-na-temat-opalania - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Pielęgnacja twarzy jesienią

 

Pielęgnacja twarzy jesienią

Deszcz, wiatr, zanieczyszczenie powietrza, niskie temperatury… te charakterystyczne dla pory jesiennej czynniki wywołują niekorzystny wpływ na naszą skórę, nierzadko powodując jej wysuszenie, podrażnienie, utratę blasku oraz szereg innych konsekwencji. Wiele z nas zadaje sobie nurtujące pytania jak sobie z tym radzić i co robić aby uniknąć niepożądanych działań czynników atmosferycznych?

Pierwsza i podstawowa zasada, to odpowiednia pielęgnacja skóry w domu! Prawidłowo dobrane kosmetyki, używane zgodnie z ich przeznaczeniem, regularnie i we właściwy sposób to klucz do sukcesu. Pamiętajmy więc o dokładnym demakijażu przed snem- skóra w nocy chce oddychać. Równie ważnym elementem wieczornej toalety jest tonizacja skóry w celu przywrócenia jej naturalnego pH oraz aplikacja kremu lub serum przeznaczonego dla konkretnego rodzaju cery. W ciągu dnia dobrze jest sięgnąć po krem nawilżający lub natłuszczający. Aby dobór pielęgnacji był jak najbardziej odpowiedni i skuteczny, warto zasięgnąć profesjonalnej porady kosmetologa.

Najważniejszy krok mamy już za sobą. Co dalej? Codzienna pielęgnacja wzbogacona o zabiegi w gabinecie to gwarancja pięknej skóry nawet w jesienne dni. Ale jak wybrać ten najlepszy i najskuteczniejszy zabieg? Z chęcią doradzimy! Z pewnością warto rozważyć wykonanie serii peelingów medycznych, które nie tylko złuszczą martwy naskórek i pobudzą nowe komórki do wzrostu ale również będą powodowały lepsze wchłanianie się kosmetyków a nakierowane na konkretny problem skórny- pomogą go zniwelować.

Nasze kolejne propozycje to oxybrazja, infuzja tlenowa oraz mikrodermabrazja. Pierwsza z nich to forma peelingu przy użyciu wysokiego ciśnienia i soli fizjologicznej. W efekcie skóra jest delikatnie złuszczona i dotleniona. Infuzja tlenowa pozwala z kolei na ukierunkowanie na konkretny problem skórny. Dzięki odpowiednim składnikom aktywnym możemy wywołać określony efekt zabiegu. Ostatnia z naszych propozycji- mikrodermabrazja to również forma peelingu polegająca na mechanicznym ścieraniu naskórka. Dopełnieniem tego zabiegu jest położenie serum i maski algowej na twarz, zakończone delikatnym masażem i aplikacją odpowiedniego kremu.

Sposobów na regenerację skóry jesienią jest wiele. Najważniejszy jest ich odpowiedni dobór i niezapominanie o codziennej pielęgnacji. Jesień i czynniki atmosferyczne nie będą straszne gdy skóra zostanie odpowiednio zadbana!

3 responses to “Pielęgnacja twarzy jesienią

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Fajnie, że są wyszukiwarki internetowe i takie portale w sieci jak Twój. Jest merytoryczny i lekko zabawny. Widać, że wkładasz wiele serca w każdy post. Dzięki!

  3. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.