Oxybrazja - peeling tlenowo - wodny - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Oxybrazja - peeling tlenowo - wodny

 

 

Autor: Kosmetolog Aleksandra Zajega

 

 Oxybrazja jest to jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów rewitalizacji skóry, zeszczególnym zaleceniem dla cer wrażliwych, alergicznych i naczyniowych. Zabieg oxybrazji polega na złuszczeniu martwej warstwy naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych i naczyń włosowatych oraz poprzez dezynfekcję zahamować rozwój trądziku. Sól fizjologicznajest sterylnym roztworem chlorku sodu w wodzie, o stężeniu 0,9%. Bardzo skutecznie łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz nawilża i zmiękcza skórę.

Korzyści, które płyną z regularnego wykonywania oxybrazji są zauważalne gołym okiem. Do najczęstszych zalet, które są wskazywane przez osoby korzystające z zabiegu, należą:

zwiększenie elastyczności skóry,
zmniejszenie płytkich zmarszczek,
likwidacja zaskórników,
zmniejszenie łojotoku,
eliminacja bakterii beztlenowych, które powodują powstawanie trądziku pospolitego, wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.

Wszystko to wpływa na poprawę wyglądu skóry, która staje się wyraźnie jaśniejsza, gładsza i pozbawiona niedoskonałości w postaci zaskórników czy nieestetycznych, fioletowo-czerwonych ?pajączków? będących skutkiem pękania naczynek.

Oxybrazja twarzy – przebieg zabiegu

Wiele osób po wykonanym zabiegu oxybrazji twierdzi, że jest on bardzo komfortowy i przyjemny. Wszystko to za sprawą techniki złuszczania naskórka. W przeciwieństwie do innych rodzajów peelingu, nie ma tutaj fizycznego kontaktu skóry z przyrządem złuszczającym naskórek. Oxybrazja jest również określana mianem zabiegu idealnego na upalne dni, gdyż mgiełka soli fizjologicznej kierowana w kierunku skóry pod wysokim ciśnieniem jest chłodna. W konsekwencji daje to przyjemne i odświeżające uczucie. Właśnie z tego powodu wiele kobiet na oxybrazję decyduje się szczególnie latem.

Oxybrazja – jak często?

Pomimo tego, że efekty peelingu widoczne są już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym, to zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. Zazwyczaj będzie to około 3-5 zabiegów z tygodniowymi przerwami pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

 

One response to “Oxybrazja

  1. Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni sa ludzie, ktorzy je urzeczywistniaja. Twoj blog jest tego wspaniałym przykładem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.