Blog - przebarwienia-jak-leczyc - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Przebarwienia – jak leczyć?

 

 

Jedną z metod pozwalającą skutecznie pozbyć się przebarwień posłonecznych jest zabieg wykorzystujący wąskopasmowe intensywne pulsacyjne źródło światła. Technologia ta stosowana jest miejscowo na przebarwienia i polega na termicznym uszkodzeniu komórek, w których doszło do nagromadzenia barwnika – melaniny. Wiązka światła wnika w głąb skóry, gdzie pochłaniana jest przez melaninę, następnie powoduje podgrzanie komórek z barwnikiem, a w efekcie ich rozbicie. Uzupełnieniem terapii jest wykorzystanie lasera Nd:YAG 1064/532 nm, którego działanie skoncentrowane jest na poziomie skóry właściwej. Dzięki temu dochodzi do rewitalizacji skóry i poprawy jej kolorytu zwłaszcza w kontekście przebarwień o podłożu hormonalnym.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na to, iż obydwie technologie działają głęboko, nie powodując naruszenia ciągłości naskórka. Po zabiegu przebarwienia przybierają ciemniejszy odcień, co jest zupełnie normalnym zjawiskiem, natomiast po kilku dniach rozpoczyna się proces delikatnego złuszczania, po którym następuje rozjaśnienie zmian pigmentacyjnych.

Likwidacja przebarwień jest nie tylko możliwa, ale także konieczna i nie jest to związane tylko z poprawą urody, ale również naszym zdrowiem. Inną, równie skuteczną metodą likwidacji przebarwień, są peelingi chemiczne na bazie retinolu. Substancje aktywne zawarte w preparacie hamują syntezę melaniny i transport melanosomów – czyli składników melanocytów odpowiedzialnych za magazynowanie melaniny. Zabieg ten to nieinwazyjny sposób na rozjaśnienie przebarwień, a także na ogólną poprawę kondycji skóry.

Kolejnym wartym uwagi zabiegiem, jest mezoterapia igłowa, bogata w składniki aktywne takie jak peptydy biomimetyczne działające rozjaśniająco, aminokwasy, witaminy, minerały i koenzymy. Dzięki iniekcji bezpośrednio w głąb skóry, uzyskamy efekt rozjaśnienia plam barwnikowych, poprzez hamowanie wydzielania tyrozynazy – czyli enzymu odpowiedzialnego za pigmentację. Dodatkowymi zaletami mezoterapii igłowej jest zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, neutralizacja wolnych rodników oraz stymulacja odnowy komórkowej. Już po pierwszym zabiegu widać znaczną różnicę w poprawie wyglądu skóry.

Pamiętajmy, że przedstawione zostały tylko przykładowe zabiegi, które pomogą w walce z przebarwieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.