Dietetyka - bez-kategorii - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

DIETETYKA

 

Powszechnie wiadomo, że jedzenie jest jednym z podstawowych potrzeb fizjologicznych organizmu. Stanowi nieodłączny element naszego życia, zapewniając zdrowie fizyczne i psychiczne. Jednak gdy, z różnych przyczyn, nasza dieta wymaga modyfikacji, zmiana nawyków żywieniowych może stanowić nie lada wyzwani

  • Chcesz schudnąć lub przybrać na wadze?
  • Potrzebujesz pomocy w leczeniu żywieniowym cukrzycy, nadciśnienia lub innych chorób przewlekłych?
  • Nie masz pewności, co możesz jeść z powodu celiakii, alergii pokarmowych, nietolerancji laktozy lub innych dolegliwości?
  • Poszukujesz praktycznych porad dotyczących stylu życia?
  • Opiekujesz się starzejącym się rodzicem i szukasz sposobów na zapewnienie mu zdrowia?

Jeśli potrzebujesz porady żywieniowej, dietetyk  w naszym instytucie pomoże Ci w realizacji indywidualnie dobranego planu odżywiania oraz będzie wspierał na każdym jego etapie.

Dietetyk pracujący w Instytucie Shintai Day Spa to Patrycja Nawojowska, która tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale Collegium Medicum. Praktykę zawodową zdobyła dzięki uczestnictwu w konferencjach naukowych, przewodniczeniu w Kole Naukowym przy Zakładzie Żywienia Człowieka oraz prowadzeniu konsultacji na wielu akcjach promocji zdrowia, w tym: „Skonsultuj się z farmaceutą: cukrzyca, nadciśnienie” czy Festiwalu Nauki. Jest redaktorem artykułów naukowych z zakresu zdrowego stylu życia.

Specjalizuje się w zakresie żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz profilaktyki chorób żywieniowo - zależnych,  takich jak:

·         Choroby metaboliczne: cukrzyca typu I i II, dna moczanowa, zespół metaboliczny;

·         Choroby tarczycy;

·         Choroby układu krążenia: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca;

·         Zaburzenia lipidowe: (hipercholesterolemia, hipertriglicerydemia, hiperlipidemia mieszana);

·        Choroby i dolegliwości związane z układem pokarmowym ( nieswoiste zapalenie jelit, zespół jelita drażliwego, zaparcia, biegunki);

·         Nietolerancje pokarmowe.

Pani Patrycja w pracy stara się łączyć wiedzę z zakresu kosmetologii i dietetyki, wierząc, że holistyczne podejście do klienta jest kluczowe w uzyskaniu satysfakcjonujących rezultatów.

 

Cennik usług:

  •  Konsultacja dietetyczna ( pierwsza wizyta) – 130 zł

W trakcie wizyty zostaje przeprowadzony wywiad lekarski i żywieniowy, pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała. Pacjent zostanie poproszony o wypełnienie dzienniczka żywieniowego. Jeśli pacjent posiada aktualne badania podstawowe (morfologia krwi, lipidogram, badanie ogólne moczu, glukoza, insulina, hormony tarczycy), prosimy o przyniesienie wyników ze sobą.

Do pięciu dni roboczych przekażemy dokument ( poprzez wiadomość email lub do odebrania osobiście w Instytucie) zawierający plan współpracy, omówienie dotychczas stosowanej diety oraz indywidualnie opracowane zalecenia dietetyczne.

Na pierwszej wizycie możliwe jest wykupienie planu żywieniowego w cenie

  • Plan żywieniowy tygodniowy – 140 zł
  • Plan żywieniowy 2 tygodniowy – 200 zł

Plany żywieniowe przekazywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia wizyty

  • Wizyta kontrolna – 80 zł

Wizyta odbywa się odpowiednio po 2 tygodniach ( w przypadku jadłospisu tygodniowego) oraz 3 tygodniach ( w przypadku jadłospisu 2-tygodniowego) w odniesieniu do pierwszej wizyty.

Na wizycie kontrolnej zostają ponownie wykonane pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała. Sprawdzimy, czy założenia diety się sprawdzają, czy trzeba dokonać ich modyfikacji. Porozmawiamy o uwagach dotyczących jadłospisu, zaistniałych trudnościach, samopoczuciu, nad czym pacjent chciałby jeszcze popracować oraz jaka jest motywacja do dalszej diety.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY