Frost Peel TCA - bez-kategorii - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

FROST PEEL TCA

Złuszczanie za pomocą kwasów to niezwykle skuteczna metoda oczyszczania skóry, która pozwala cieszyć się cerą gładką i pozbawioną brzydkich zmian. W naszym Instytucie stawiamy na zabiegi niezwykle skuteczne, które jednocześnie są bezpieczne dla naszych klientek. Dlatego proponujemy zabieg Frost Peel, który bazuje na kwasie trójchlorooctowym TCA uznawanym za jeden z najskuteczniejszych w szeroko rozumianej dermatologii.

Nie bez powodu to właśnie ten kwas jest powszechnie rekomendowany do wykonywania peelingów zarówno powierzchniowych, jak i średniogłębokich. Jego cechą charakterystyczną są niezwykle drobne cząsteczki, przez co łatwiej pokonuje on barierę naskórka i dociera do skóry właściwej. Jednocześnie nie wywołuje reakcji alergicznych, co jest niezwykle istotne. Ten rodzaj kwasu jest szczególnie popularny na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodzeniem stosowany jest blisko od stulecia.

Na czym polega zabieg Frost Peel TCA?

Podczas zabiegu na powierzchnię skóry aplikowane jest kilka warstw kwasu. To, jak głęboko on zadziała, uzależnione jest od zastosowanego stężenia, ilości warstw, które zostały ostatecznie nałożone, oraz tego, jak długo kwas pozostanie na twarzy oraz obszaru poddanego zabiegowi. Podczas zabiegu Frost Peel TCA pojawia się utrzymujące się kilka minut pieczenie, które jest sygnałem, że kwas zaczął działać. Jest to jedyna niedogodność związana z tym zabiegiem. Po neutralizacji oraz chłodzeniu miejsca poddanego eksfoliacji na twarz nałożona zostaje maska o działaniu łagodzącym, a następnie specjalistyczny krem suplementacyjny.

Proces złuszczania zaczyna się po około trzech dniach od zabiegu i trwa mniej więcej dziesięć dni. Dochodzi do tworzenia się nowej tkanki, w której znajdują się duże ilości fibroblastów. Zabieg świetnie sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, na której pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia. Jest polecany również posiadaczkom cery tłustej i łojotokowej, na której widoczne są zmiany trądzikowe oraz przebarwienia. Pomaga przywrócić dobry wygląd w przypadku zmian spowodowanych fotostarzeniem się skóry.