Zabieg Probiotyczny - bez-kategorii - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

ZABIEG PROBIOTYCZNY

Zabieg polega na kawitacyjnym oczyszczaniu twarzy połączonym z terapią kosmetykami z probiotykami.
Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę z toksycznych zanieczyszczeń, a probiotyki tworzą tarczę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi.
1. Bąbelkowe oczyszczanie w masce
2. Micelarna tonizacja
3. Peeling kawitacyjny
4. Aplikacja 2-fazowego serum
5. Probiotyczny masaż
6. Probiotyczna maska algowa Balance Mask
7. Aplikacja probiotycznego kremu

Probiotyki w kosmetykach mają na celu przywrócenie i utrzymanie zdrowego mikrobiomu skóry (równowaga między pożytecznymi bakteriami, a szkodliwymi drobnoustrojami). Zadaniem probiotycznych i prebiotycznych produktów do pielęgnacji skóry jest przywrócenie równowagi mikrobiomu skóry i zwiększenie ilości dobrych bakterii w skórze. Poza tym, składniki probiotyczne znacznie poprawiają zdolność skóry do przyciągania wilgoci.

Co jeszcze może zaburzyć tę równowagę? Nadmierne złuszczanie, intensywne środki myjące, chlorowana woda, źle dobrana pielęgnacja, terapia antybiotykami, palenie papierosów, długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także smog itp.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ naturalnej równowagi zwiększa ryzyko rozwoju drobnoustrójów chorobotwórczych. Zdrowy „ekosystem” chroni skórę przed toksynami środowiskowymi, kontaktowym zapaleniem skóry, egzemą, podrażnieniami i trądzikiem.

Dla kogo kosmetyki z probiotykami i prebiotykami?

Kosmetyki z probiotykami i prebiotykami doskonale sprawdzają się po zabiegach laserowych, po peelingach chemicznych i mechanicznych, po nadmiernym opalaniu. Także w przypadku problemów skórnych takich jak trądzik, trądzik różowaty czy nadmierna reaktywność skóry.

 

Umów wizytę

Zabieg probiotyczny