Yellow Peel - zabieg liftingująco - złuszczający - eksfoliacja-kwasami - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Yellow Peel

 

Zakres zabiegów anti-aging w naszym Instytucie, cieszących się coraz większą popularnością, został powiększony o kolejny zabieg bazujący na połączeniu 4% retinolu, 10% witaminy C i 5% witaminy B3. Yellow peel 3 Retises CT firmy Mediderma jest idealnym zabiegiem dla wymagających klientów, gdyż jest bezbolesny, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Peeling skupia w sobie trzy substancje aktywne, które w połączeniu dają efekt napiętej, rozjaśnionej i oczyszczonej skóry, dlatego też bardzo dobre efekty uzyskuje się u osób z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, z pierwszymi oznakami starzenia bądź drobnymi zmarszczkami.

Składniki aktywne:

 • Kwas retinowy i witamina C - stymulują produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, ujędrniając skórę i zwiększając jej napięcie.
 • Kwas fitowy, kojowy i azelainowy - działanie antybakteryjne, hamują wytwarzanie melaniny, regulują wydzielanie sebum, usuwają przebarwienia i skutecznie zapobiegają powstawaniu nowych.

 

Efekty:

Efekty zabiegu są indywidualne i uzależnione od rodzaju skóry, rodzaju problemu z jakim walczymy i osobistych uwarunkowań, które nie są identyczne dla każdego klienta. Yellow peel to nowoczesny peeling, który daje takie same korzyści jak po agresywnych peelingach chemicznych i już w kilka godzin po zabiegu skóra jest dotleniona, odżywiona i poprawione jest mikrokrążenie. Następnie możemy zaobserwować już po około tygodniu widocznie odmłodzenie i rozjaśnienie oraz zwiększone napięcie i jędrności skóry. Dłużej trzeba poczekać na efekty w przypadku blizn potrądzikowych i zmarszczek. Efekt złuszczania skóry jest niewielki i nie stanowi bezpośredniego ograniczenia czy uciążliwości dla osób aktywnych zawodowo.

 

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem i odtłuszczeniem skóry oraz zaaplikowaniu ampułki zawierającej witaminę C i witaminę B3. Gdy serum zostanie całkowicie wchłonięte, drugim etapem jest nałożenie maski z retinolem. Musi ona pozostać na skórze od 6 do 8 godzin. Po zabiegu można udać się do domu i zgodnie z zaleceniami otrzymanymi w Instytucie, należy zmyć maskę wodą po upływie określonego czasu. Złuszczanie naskórka, w zależności od rodzaju skóry może nastąpić po około 2-3 dniach. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Wskazania do zabiegu:

 • Zmiany potrądzikowe, pozapalne, blizny,
 • Przebarwień różnego pochodzenia,
 • Skóra zwiotczała, pozbawiona jędrności,
 • Fotostarzenie się skóry, po nadmiernej ekspozycji słonecznej,
 • Rozszerzone pory skórne.

Peelingi chemiczne charakteryzują się możliwym złuszczaniem naskórka, które wiąże się ze wzmożoną pielęgnacją oraz ochroną przeciwsłoneczną. Zalecane jest stosowanie takich peelingów w okresach zmniejszonego nasłonecznienia przy jednoczesnym zastosowaniu fotoprotekcji nie mniejszej niż SPF20. Konieczne jest unikanie solariów oraz kąpieli słonecznych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Alergia na składniki znajdujące się w składzie preparatu.
 • Aktywna opryszczka,
 • Ciąża i laktacja,
 • Infekcje bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi,
 • Wykonany zabieg krioterapii w okresie 6 miesięcy przed jak i po
 • Przebyta radioterapia lub chemioterapia.

 

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i podjąć decyzję o możliwości wykonania peelingu.

 

Rekomendowana liczba zabiegów:

Już po pierwszym zabiegu widoczna jest znaczna różnica w jakości i wyglądzie skóry. Jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów terapeutycznych zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów raz w miesiącu. Dla podtrzymania efektów zalecamy wykonanie 1-2 zabiegów wciągu roku.