Masaż relaksacyjny
MASAŻ RELAKSACYJNY
Masaż relaksacyjny jest to perfekcyjny wybór dla osób, które chcą się zrelaksować oraz zapomnieć o stresie, trudach dnia codziennego i po prostu poczuć się lepiej. Masaż relaksacyjny wpływa zarówno na ciało, ale przede wszystkim na nasze samopoczucie To szczególna forma masażu, która ma ogromne grono zwolenników. Jest bardzo bezpieczna i w zasadzie nie występują przeciwwskazania do jej stosowania. Zaraz obok masażu klasycznego jest to jeden z najczęściej wybieranych przez naszych klientów form masażu.
Masaż relaksacyjny stanowi połączenie masażu klasycznego z masażem energetyzującym. Wykonując go, zawsze uwzględniamy indywidualne odczucia oraz potrzeby klientów. Dzięki temu masaż pozwala się skutecznie odprężyć i naprawdę poczuć lepiej. W naszym Instytucie dbamy o to, aby pobudzał on całe ciało: wszystkie mięśnie, skórę, a także układ krążenia. To forma masażu, która pośrednio oddziałuje również na układ nerwowy. Sprawia on, że negatywne objawy stresu znikają.
Dlaczego warto skorzystać z dobrodziejstw masażu relaksacyjnego?
Masaż relaksacyjny niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim usuwa on napięcie mięśni, które pojawia się w odpowiedzi na zdarzenia stresujące. Sprawia, że serce zaczyna pracować właściwym rytmem, a krew krąży prawidłowo. Pomaga regulować ciśnienie krwi. Jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na bezsenność, które chcą przywrócić naturalny rytm snu.
Podobnie jak masaż klasyczny, również masaż relaksacyjny będzie pozytywnie wpływał na niwelowanie dolegliwości bólowych, dzięki czemu można go stosować np. po przebytych kontuzjach, czy też wspomagająco w trakcie rehabilitacji. Z powodzeniem znajduje także zastosowanie jako masaż uzupełniający dla opieki fizjoterapeutycznej.
Jedną z właściwości masażu relaksacyjnego jest również poprawa metabolizmu, dzięki czemu wspiera proces spalania tkanki tłuszczowej i pozwala na zwiększenie efektywności gubienia zbędnych kilogramów.
Podczas masażu relaksacyjnego osoba go wykonująca dotyka, uciska, głaska, ugniata i rozciera wybrane miejsca ciała, kładąc szczególny nacisk na te rejony, które są szczególnie obolałe i napięte. W efekcie zmniejszają się dolegliwości bólowe, a napięcia ustępują. Osoba, która poddawana jest masażowi, wyraźnie się uspakaja, a po seansie czuje się odprężona zrelaksowana.
Niewątpliwym plusem masażu relaksacyjnego jest to, że może on być wykonywany niemalże u wszystkich. Z powodzeniem sprawdza się również u tych osób, u których zalecony został masaż leczniczy. Wspomaga wówczas ciało w walce o zachowanie zdrowia. Jest świetnym zabiegiem profilaktycznym, który zmniejsza ryzyko rozwoju chorób związanych ze stresem.
Jak wykonywany jest i na czym polega masaż relaksacyjny?
Od masażu relaksacyjnego oczekujemy przede wszystkim wyciszenia, odprężenia i odstresowania. Aby każdy z tych celów został w pełni zrealizowany, bardzo ważne jest spełnienie kilku istotnych warunków. Przede wszystkim masaż powinien być wykonywany przez specjalistów, co z naszej strony możemy w pełni zagwarantować. Istotnym elementem całego zabiegu jest również aranżacja przestrzeni, w której zabieg jest wykonywany. Klienci podczas masażu mają zapewnioną intymność i pełen komfort. Wszystko po to, aby zabieg wpłynął korzystnie nie tylko na ciało, ale również umysł i samopoczucie.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest uwzględnienie indywidualnych preferencji i potrzeb klienta, ponieważ każdy oczekuje czegoś innego i każdy w innym otoczeniu będzie czuł się lepiej. Dlatego też wedle preferencji zabiegi wykonywane są przy cichej i delikatnej muzyce relaksacyjnej, bądź też w zupełnej ciszy.
Sam zabieg odbywa się w pozycji leżącej. Jest to masaż, który obejmuje całe ciało. Wedle preferencji klienta może być wykonywany tylko na określonych partiach ciała. Techniki, które najczęściej wykorzystuje się podczas zabiegu to:
- głaskanie – przeważnie od niego zaczyna się i na nim kończy masaż, działa niezmiernie relaksująco i rozprężająco;
- ugniatanie – poprawia ukrwienie tkanek, rozbija spięte mięsnie i ścięgna,
- delikatne rozcieranie – pozwala zniwelować obrzęki oraz złogi,
- oklepywanie kantem dłoni lub całą dłonią – pobudza ukrwienie tkanek, zwiększając ich zdolności regeneracyjne.
Szczególnie w masażu relaksacyjnym bardzo ważnym jest, aby ruchy były wykonywane w sposób płynny i powolny, co umożliwia pełne rozluźnienie mięśni, odprężenie się i uspokojenie. W naszym Instytucie dbamy o to, aby pobudzał on całe ciało: wszystkie mięśnie, skórę, a także układ krążenia. To forma masażu, która pośrednio oddziałuje również na układ nerwowy. Sprawia on, że negatywne objawy stresu znikają.
Tak przeprowadzony masaż pozwala zapomnieć o stresie, oczyścić umysł i ciało, a także przywrócić harmonię i wewnętrzny spokój.