Masaż twarzy - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ TWARZY

 

Nasz Instytut oferuje rozmaite zabiegi, dając tym samym każdemu klientowi szansę na znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Nie zabrakło u nas również masaży, wśród których znajduje się także masaż twarzy – coś, co wśród Polaków dopiero zyskuje popularność. Tymczasem jest to naprawdę wyjątkowy zabieg, który wykazuje doskonały wpływ na nasz organizm.

Masaż twarzy działa przede wszystkim profilaktycznie. Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność oraz sprężystość. Na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, bruzdy i worki pod oczami  z zaznaczonymi cieniami, które z czasem się pogłębiają. Przyczyną jest tutaj zmniejszenie produkcji kolagenu oraz elastyny, a także zmniejszenie tzw. „poduszki tłuszczowej” przez co skóra coraz to bardziej wydaje się zwiotczała, ponieważ traci swój szkielet na której się dotąd opierała. Masaż twarzy ma za zadanie utrzymać zarówno skórę, jak i mięśnie twarzy w odpowiedniej kondycji

Podczas masażu specjalista wykonuje odpowiednie ruchy od łagodnych do coraz bardziej intensywnych. Po osiągnięciu punktu kulminacyjnego intensywność masażu ponownie spada. Podczas masażu odczuwane jest lekkie rozgrzanie twarzy. Pojawia się uczucie rozluźnienia oraz odprężenia. Dochodzi do wygładzenia twarzy, jej rysy również stają się łagodniejsze. Natężenie masażu, jego czas trwania, ilość ruchów, a także ich rodzaj są zawsze dobierane indywidualnie. Pod uwagę bierze się przy tym stopień elastyczności skóry, grubość podściółki tłuszczowej oraz stopień, w jakim napięte są mięsnie.

Nie ma jednoznacznych rekomendacji dotyczących częstości wykonywania masażu twarzy, natomiast ważna jest tu regularność, gdyż tylko wtedy zauważalne będą efekty, które utrzymywać się będą przez dłuższy okres.

Pozostałe zalety masażu twarzy

Masaż twarzy oddziałuje na tkanki, które są masowane. Poprzez wzrost krążenia krwi, następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co obserwuje się zaróżowieniem na skórze. Efektem tego jest lepsze dotlenienie skóry oraz jej odżywienie. Ruchy wykonywane przez specjalistę powodują głęboką stymulację skóry, co wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, przez co skóra znowu staje się jędrna, uniesiona oraz napięta. Prócz tego następuje rozluźnienie tonusu mięśniowego, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz opóźnienie w pojawieniu się nowych. Nie należy zapominać o workach pod oczami, opuchlizną oraz poszarzałą cerą, których to można się pozbyć poprzez pozytywny wpływ na przepływ limfy. Należy podkreślić, iż podczas masażu dochodzi do wyrównania kolorytu skóry.

Korzyści z masażu twarzy jest jednak zdecydowanie więcej. Prowadzi on do delikatnego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Skóra dzięki temu lepiej oddycha. Poprawia się także proces wchłaniania wszystkich substancji aktywnych, które następnie trafiają na skórę. Masaż pośrednio oddziałuje również na układ nerwowy, hormonalny, a nawet krwionośny.

Decydując się na masaż twarzy wpływasz na:

  • Poprawę wyglądu skóry,
  • Wyrównanie kolorytu,
  • Dotlenienie i odżywienie skóry
  • Niwelowanie worków pod oczami oraz opuchlizny,
  • Zwiększenie elastyczności, napięcia oraz podniesienie owalu twarzy,
  • Spowolnienie procesów starzenia się skóry,
  • Rozluźnienie mięśni,
  • Odprężenie oraz niwelacja stresu,
  • Zmniejszenie drobnych zmarszczek.

Masaż twarzy to nasza propozycja dla wszystkich, którzy chcą się doskonale zrelaksować, a jednocześnie zatroszczyć się o wygląd swojej twarzy. Skuteczny, przyjemny, wykonywany w niezwykle odprężającej atmosferze. Idealny dla wszystkich poszukujących ciekawych zabiegów na twarz.

Umów wizytę

Masaż twarzy