Nici PDO - medycyna-estetyczna - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

NICI PDO - Stymulacja i lifting

Wśród zabiegów dostępnych w Naszym Instytucie nie brakuje tych z wykorzystaniem nici PDO, które w dobie rozwijającego się rynku kosmetycznego zastępują skutecznie tradycyjne zabiegi liftingujące.  Nici PDO to syntetyczne włókno stworzone z polidioksanonu, stosuje się je zarówno do rewitalizacji tkanek, wygładzenia, zwiększenia napięcia oraz zagęszczenia skóry. Świetnie sprawdzają się w kuracjach odmładzających oraz rewitalizujących skórę, wpływają  kondycjonująco i sprawiają, że lata wolniej uciekają.

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO są nie tylko skuteczne, ale również naprawdę bezpieczne. Pozwalają odmładzać wygląd zarówno twarzy, jak i reszty ciała.

Ten rodzaj nici można stosować w obrębie twarzy, pod oczy, jak i w każdym dowolnym miejscu ciała, które chcielibyśmy napiąć, wygładzić czy ujędrnić. Umieszczone nici pod skóra przez specjalistę stymulują organizm do naturalnych procesów wytwarzania włókien kolagenowych. Zabieg może być zachęcający dla wielu osób, którzy chcą cieszyć się piękna skórą przez naprawdę długi czas.

Jakie są efekty przeprowadzonego zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest naprawdę szybki i bezpieczny. Nie wiąże się z nacinaniem skóry. Początkowo zostaje przeprowadzony wywiad klienta kwalifikujący osobę do wykonania zabiegu. Następnie specjalista w zależności od okolicy zabiegowej określa ilość nici potrzebnych do uzyskania optymalnego efektu zabiegowego,

Procedura wykonania zabiegu jest bezpieczna, a sam zabieg wpływa dobroczynnie na jakość skóry. Skuteczność zabiegowa potwierdzona jest zarówno badaniami jak i opiniami wśród klientów innych placówek medycznych czy kosmetologicznych. Do przeprowadzania zabiegu specjalista nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Nici PDO możemy zaaplikować na dowolną partię ciała, której wygląd chcielibyśmy poprawić.

Dużą zaletą zabiegu aplikacji nici PDO jest to, że na efekty nie trzeba długo czekać. Napięcie skóry, spłycenie zmarszczek oraz zagęszczenie skóry widać do 4 tygodni od wykonania zabiegu. Jest to uzależnione od pracy fibroblastów w skórze danej osoby, które zainicjują procesy naprawcze oraz zainicjują tworzenie się włókien kolagenowych oraz elastynowych skóry.

Zabieg nie zmieni kształtu oraz rysów twarzy, co oznacza, że klient nie musi obawiać się efektu sztuczności. Ponadto specjalista dobiera odpowiedni rodzaj nici, co w efekcie sprawi, że skóra będzie wyglądała na naturalnie odmłodzoną i nawilżoną.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem nici PDO?

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO jest naprawdę szybki i bezpieczny. Nie wiąże się z nacinaniem skóry. Początkowo zostaje przeprowadzony wywiad klienta kwalifikujący osobę do wykonania zabiegu. Następnie specjalista w zależności od okolicy zabiegowej określa ilość nici potrzebnych do uzyskania optymalnego efektu zabiegowego, rozrysowuje podanie nici na skórze klienta kredką, a następnie przechodzi do wykonania do zabiegu. Aby zminimalizować dolegliwości bólowe odczuwane podczas zabiegu, część ciała, która jest mu poddawana, smarowana jest wcześniej kremem o działaniu znieczulającym. Dzięki temu nasz klient nie musi w ogóle obawiać się bólu.\

W naszym Instytucie specjalista w zależności od problemu skórnego doradzi które nici PDO będą najodpowiedniejsze by osiągnąć optymalny efekt zabiegowy.

FAQ

Jak skóra wygląda po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu istnieje ryzyko wystąpienia siniaków czy zaczerwienień. Mogą wystąpić niewielkie opuchnięcia czy obrzęki. Z czasem jednak zanikają.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu specjalista omawia zalecenia pozabiegowe z klientem.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Jeżeli chcemy podtrzymać efekty zabiegu, możemy powtórzyć go po koło 1–1,5 roku.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegi iniekcyjne posiadają szereg przeciwwskazań do wykonania, z którymi warto najpierw się zapoznać przed rezerwacją wizyty. Zabiegu nie mogą wykonywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. W przypadku zmian zapalnych należy w pierwszej kolejności podjąć się ich wyleczenia, w następnym kroku można dopiero wykonać zabieg. Osoby zmagające się z zaburzoną krzepliwością krwi lub chorobami nowotworowymi muszą zrezygnować z przystąpienia do zabiegu z użyciem nici PDO.

Naturalne i natychmiastowe efekty!
Umów się na konsultację!