Zabieg parafinowy na dłonie - pielegnacja-dloni - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE

Podczas rozmowy czy codziennych kontaktów z innymi nasze dłonie powinny być widoczne - ich ciągłe ukrywanie może zostać uznane za brak szacunku. Zadbane dłonie to natomiast wizytówka każdej kobiety oraz każdego mężczyzny. Stosowanie kremów do rąk nie zawsze okazuje się być wystarczające. Wychodząc naprzeciw potrzebom tych osób, które chcą profesjonalnie zadbać o kondycję skóry dłoni, proponujemy zabieg parafinowy.

Zabieg parafinowy na dłonie to niezwykle przyjemny rytuał pielęgnacyjny, który sprawdza się szczególnie w przypadku posiadaczy suchej oraz spierzchniętej skóry. Warto postawić na niego zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy to nasze dłonie narażone są na szereg niekorzystnych czynników. Zabieg jest poza tym doskonałym wsparciem dla tych wszystkich osób, których dłonie często stykają się ze środkami chemicznymi.

Jak wygląda zabieg parafinowy na dłonie?

Podczas zabiegu na dłonie nakładana jest ciepła parafina, która stymuluje skórę do zwiększonej produkcji łoju. W ten prosty sposób dochodzi do naturalnego natłuszczania się skóry, co w konsekwencji oznacza lepszą regenerację. Po zabiegu dłonie są solidnie nawilżone, a skóra zdecydowanie lepiej wchłania wszystkie składniki odżywcze. Ciepło, które towarzyszy zabiegowi rozluźnia napięte mięśnie. Wystarczy regularnie korzystać z parafinowego zabiegu na dłonie, aby wyglądały one na zdecydowanie młodsze.

Decydując się na zabieg, należy zarezerwować sobie około trzydziestu minut. Zaczynamy od dokładnego peelingu dłoni, co skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia i martwy naskórek. Następnie na skórę nakładamy maseczkę odżywczą. Dopiero wówczas przychodzi pora na zanurzenie dłoni w kąpieli parafinowej, która ma temperaturę około 50 stopni. Po wyjęciu dłoni pozostaje na nich cienka warstwa parafiny. Aby wzmocnić jej działanie, na dłonie zakładane są najpierw foliowe, a następnie wykonane z frotte rękawiczki. Pozostają na swoim miejscu przez około dwadzieścia minut.

Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale również bardzo przyjemny. Nie można go jednak wykonywać u osób zmagających się z :

  • osteoporozą;
  • grzybicą;
  • egzemą;
  • uczuleniem na parafinę.

Przeciwwskazaniem do jego wykonania są również świeże blizny i rany.