Łojotokowe zapalenie skóry - trychologia - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY GŁOWY

Jedną z chorób atakujących skórę głowy jest łojotokowe zapalenie skóry głowy. Objawia się rumieniowatymi, łuszczącymi ogniskami pojawiającymi się na powierzchni skóry. Do tego dochodzą takie objawy, jak przetłuszczanie się włosów, wypryski, silne swędzenie oraz nierzadko naprawdę nieprzyjemny zapach. Podkreślić należy, że nieleczone łojotokowe zapalenie skóry głowy może doprowadzić nawet do utraty włosów.

 

 

Diagnoza

Bardzo często łojotokowe zapalenie skóry głowy mylone jest z innymi chorobami dermatologicznymi. Dlatego podstawę skutecznego leczenia stanowi właściwe rozpoznanie. Metoda leczenia w każdym przypadku powinna być dobierana indywidualnie. Tylko wówczas można osiągnąć zamierzone efekty terapeutyczne, które pozwolą choremu wrócić do stanu skóry sprzed wystąpienia objawów chorobowych.

Leczenie

Najważniejszym celem leczenia jest uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Dlatego niezbędne jest stosowanie odpowiednio dobranego preparatu seboregulującego. Aby mieć pewność, że dotarł on do gruczołu łojowego, sięgamy po peelingi złuszczające. Dzięki temu możliwe jest maksymalne wchłanianie stosowanych substancji leczniczych. Zastosowanie peelingu to również gwarancja uniknięcia podrażnień na skutek stosowania leków. Kurację kończy stosowanie środków przeciwzapalnych, które przywracają skórze głowy zdrowy wygląd. Efekty pojawiają się już po kilku tygodniach leczenia.

 

 

 

Wskazówki

Doskonale wiemy, że leczenie łojotokowego zapalenia skóry nie kończy się w naszym instytucie. Każdy, kto zdecydował się sięgnąć po naszą pomoc, opuszcza instytut z garścią wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry głowy i włosów w warunkach domowych. Dzięki temu możemy być pewni, że choroba nie zaatakuje ponownie, a nasi pacjenci mogą cieszyć się świetnym wyglądem.

Zapraszamy do naszego instytutu zarówno kobiety i mężczyzn bez względu na to, jak bardzo nasilony jest problem. Po zebraniu dokładnego wywiadu dobierzemy odpowiedni preparat seboregulujący, który szybko przywróci równowagę skórze głowy.

Z naszą pomocą pokonanie łojotokowego zapalenia skóry nie jest trudne.