Brow Henna - Henna pudrowa - wizaz - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Henna pudrowa - innowacja w stylizacji brwi

 

Henna pudrowa, nazywana inaczej Brow henna to innowacyjna, a także naturalna metoda koloryzacji włosków oraz skóry względem pożądanego efektu końcowego. W odróżnieniu od zwykłej farbki to przede wszystkim szeroka gama kolorystyczna, a także delikatny, plastyczny wygląd na skórze. Henna Pudrowa to produkt składający się 100% z naturalnych składników, w skład której wchodzi: naturalny barwnik roślinny z liści Lawsonii bezbronnej, wyciągu z liści indygo, minerały, a także przeciwutleniacze. Efekt na brwiach utrzymuje się o wiele dłużej, niż w przypadku zwykłej farbki. Stosując hennę pudrową można zniwelować ubytki (brak włosków) na skórze.

Eleganckie i wyraziste spojrzenie, wyjątkowa trwałość powoduje, że koloryzacja rzęs, brwi oraz regulacja brwi są coraz częściej wykonywanymi zabiegami upiększającymi.

Często powtarza się, że brwi są oprawą naszych oczu, dlatego z całą pewnością warto o nie odpowiednio zadbać. Naszym innowacyjnym preparatem do ich stylizacji jest henna pudrowa, która nie tylko podkreśli kolor Twoich włosków, ale przy okazji je dogłębnie odżywi i w naturalny sposób uwydatni piękno Twojego spojrzenia, a twarzy doda charakteru.

W naszym Instytucie Shintai zabieg henny pudrowej wykonywany jest z użyciem najwyższej jakości preparatów. Dzięki dodatkowo wykonanej geometrii uzyskasz zupełnie nowy, świeży, idealny do Ciebie dopasowany wygląd! Oferujemy szeroką gamę kolorystyczna, dzięki czemu specjalistka wykonująca zabieg dobierze najlepszy kolor oraz tonację do Twojej urody.

Zabieg henny pudrowej + Geometria idealny dla Ciebie, jeśli:
  • Chcesz by kolor brwi był zbliżony do Twoich naturalnych włosków?
  • Masz cienkie, rzadkie włoski lub ubytki na brwiach, które chciałabyś zakryć?
  • Chcesz pominąć makijaż okolicy brwi?
  • Chcesz mieć pięknie przyciemnione brwi?
  • Chcesz by ktoś nadał im odpowiedni kształt i je dobrze wyprowadził?
  • Chcesz odżywić kolor po makijażu permanentnym?
Zalety zabiegu Brow Henna:
  • Nie niszczy włosków,
  • Łączy w sobie koloryzację z pielęgnacją
  • Pozwala na wypełnienie ubytków w miejscach w których brwi są rzadkie (barwi skórę)
  • Efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż w przypadku zwykłej farbki
  • Szeroka gama kolorystyczna, która pozwala uzyskać kolor bardzo zbliżony do Twojego naturalnego odcienia i tonacji. Dzięki takiemu efektowi zadowolone są zarówno brunetki, blondynki oraz osoby posiadające rude włosy
  • Henna pudrowa może zostać rozwinięta o rozbudowaną stylizację brwi, dzięki której możliwe jest uzyskanie dopasowanego kształtu brwi do całego kształtu twarzy.
Pełny zabieg nałożenia henny pudrowej, a także stylizacji brwi trwa około godziny i składa się z różnych etapów:
  1. W czas trwania zabiegu wlicza się wywiad, w którym specjalista wyklucza potencjalne przeciwwskazania – jest to gwarancja bezpieczeństwa, a także minimalizowanie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych oraz ustala z klientem kształt wraz z kolorem brwi.
  2. Kolejnym etapem jest odpowiednie oczyszczenie powierzchni zabiegowej.
  3. Przy zabiegu z wyznaczeniem geometrii specjalista za pomocą specjalnej suwmiarki i nici barwiących wyznacza kształt brwi, a także zabezpiecza powierzchnię skóry za pomocą białej pasty. Geometria brwi pozwala na zobrazowanie ubytków, pewnych różnic pomiędzy brwiami co w znaczący sposób pomaga w odpowiednim nadaniu kształtu brwiom.
  4. Następnie specjalista nakłada hennę w wyznaczone miejsca. W zależności od ubytków, a także uzgodnionego efektu końcowego z klientem, nakłada wyznaczoną ilość warstw produktu.
  5. Kolejnym etapem jest całkowite zmycie stylizacji wraz z regulacją, co nadaje ostateczny kształt brwiom.
  6. Ostatecznym etapem jest nałożenie produktów do stylizacji brwi.
Efekt po zabiegowy

Podczas zabiegu dobiera się rodzaj i kolor w zależności od problemu oraz efektu preferowanego przez klienta. W zależności od częstości wykonywania henny brwi oraz typu skóry efekty zabiegu utrzymują się nawet do miesiąca zapewniając codzienny komfort. Dodatkowo henna pudrowa dzięki nadaniu odpowiedniego kształtu połączona z regulacją brwi za pomocą pęsety lub wosku pozwala na wymodelowanie twarzy np. jej wyszczuplenia bądź nadania łagodniejszego wyrazu. Wszystko po to by w naturalny sposób podkreślić piękno każdej kobiety!

Jak dbać o brwi po zabiegu?

Po wykonanej stylizacji brwi henna pudrową należy przestrzegać kilka prostych zasad, których wspomni specjalista podczas zabiegu, a które pozwolą Ci cieszyć się pięknym brwiami dłużej. Ostateczny kolor Twoich brwi ostatecznie uformuje się do kilku godzin po zabiegu. Warto pamiętać o tym, aby nie nakładać innych produktów do stylizacji brwi, a także makijażu w okolicy włosków do 24 h po zabiegu. Nadmierne dotykanie, pocieranie, moczenie ich, stosowanie różnych domowych metod na przedłużenie trwałości koloru mogą przynieść odwrotny efekt końcowy. W dniu zabiegowym warto powstrzymać się od wizyty w saunie, solarium lub basenie.

Przestrzeganie tych kilku naprawdę prostych zasad sprawi, że efekt zabiegu wykonanego przez naszego specjalistę będzie się utrzymywał na Twoich brwiach przez dłuższy czas!