Mezoterapia mikroigłowa Derma Roller - zabiegi-aparaturowe-cialo - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

DERMAROLLER

Nawet najlepsza domowa pielęgnacja skóry nie zapewni takich efektów, jak profesjonalne zabiegi. Jedynie około 0,3% aktywnych składników dostarczanych z kremami, balsamami i najróżniejszymi żelami jest w stanie przeniknąć do w głąb skóry.

My proponujemy zabieg, podczas którego przez naskórek przeniknie zdecydowanie więcej dobroczynnych substancji – Derma Roller. Chodzi o mikronakłuwanie skóry, które doskonale sprawdza się wówczas, gdy naszym celem jest odmłodzenie skóry i poprawa jej kondycji.

Do wykonania zabiegu wykorzystywany jest specjalny roller wyposażony w dyski gęsto usiane drobnymi igiełkami. Mezoterapia mikroigłowa – bo tak też nazywa się wykonywany przez nas zabieg – pozwala w ciągu zaledwie dziesięciu minut wykonać około 500.000 niewielkich kanałów, które niewidoczne są gołym okiem. To właśnie przez nie przenikają substancje aktywne.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa prowadzi do odbudowy skóry właściwej. Stymuluje syntezę kolagenu, czego efektem jest wyraźna poprawa wyglądu skóry. Decydując się na zabieg, można liczyć na następujące efekty:

 • poprawia jędrności oraz napięcia skóry;
 • poprawa konturu twarzy;
 • zmniejszenie zmarszczek znajdujących się wokół powiek i nad ustami;
 • zmniejszenie zmian barwnikowych i wyrównanie kolorytu;
 • zmniejszenie widoczności blizn, w tym również tych będących pozostałością po zmianach trądzikowych.

Plusem mezoterapii mikroigłowej są doskonałe efekty przy jednoczesnym braku efektów ubocznych. Tym, co pojawia się po zabiegu jest wyłącznie niewielkie zaczerwienie skóry oraz opuchlizna, która na szczęście nie utrzymuje się zbyt długo. Skuteczność mezoterapii mikroigłowej porównywana jest do zabiegów laserowych oraz peelingów chemicznych. Jednocześnie jest to metoda zdecydowanie mniej inwazyjna.

Zabieg jest wprawdzie bezpieczny, ale nie oznacza to, że może być przeprowadzony w każdym przypadku. Do przeciwwskazań uniemożliwiających jego przeprowadzenie zalicza się:

 • cukrzycę;
 • choroby nowotworowe;
 • wszelkie stany zapalne na powierzchni skóry;
 • ciążę;
 • karmienie piersią;
 • choroby skóry o charakterze wirusowym, bakteryjnym oraz grzybiczym;
 • zmniejszone zdolności regeneracyjne skóry;
 • zażywanie retinoidów.

Na pozytywne efekty stosowania Derma Rollera nie trzeba długo czekać. Można je zobaczyć zaledwie po kilku zabiegach. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zalecamy jednak poddanie się serii od trzech do sześciu zabiegów, które wykonać można średnio co miesiąc. Ostateczną liczbę zawsze ustalamy jednak z klientem po dokładnej ocenie stanu skóry oraz rozmowie pozwalającej ocenić nam oczekiwania związane z zabiegiem.

Świetne efekty daje połączenie Derma Rollera z innym zabiegiem, na przykład terapią światłem LED. Pozwala to przyspieszyć tempo, w jakim zachodzi proces regeneracji skóry, a także zmniejszyć zaczerwienie, które jest naturalne po mikronakłuwaniu.

Przed zabiegiem z wykorzystaniem Derma Rollera zalecamy również chociażby mikrodermabrazję wilgotną, która doskonale złuszczy martwy naskórek, dotleni skórę, pobudzi mikrokrążenie. W konsekwencji zabieg właściwy będzie bardziej skuteczny, a uzyskane efekty utrzymają się dłużej.

Jakie zalety ma Derma Roller?

Derma Roller gwarantuje głęboką rewitalizację skóry. Z jego pomocą można pozbyć się wszelkich przebarwień, poprawić napięcie i jędrność. Siła zabiegu tkwi w stymulacji syntezy kolagenu. To właśnie dlatego doskonale sprawdza się on w przypadku osób borykających się z cellulitem oraz rozstępami.

Przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad i oceniamy kondycję skóry.

W naszym Instytucie wszystkie zabiegi wykonujemy oczywiście atestowanym urządzeniem, które gwarantuje nie tylko doskonałe efekty, ale również jest w pełni bezpieczne.

Umów wizytę

Derma Roller ciało