Karboksyterapia - zabiegi-aparaturowe-twarz - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

KARBOKSYTERAPIA

Charakterystyczna pomarańczowa skórka na udach to problem wielu kobiet. Pojawić może się bez względu na wiek. Wbrew obiegowej opinii cellulit nie atakuje wyłącznie pań z nadwagą – cierpią na niego także naprawdę szczupłe przedstawicielki płci pięknej. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tym kobietom, które nie chcą dłużej skrywać swoich ud, rezygnując z zakładania krótkich spódniczek, sukienek oraz kostiumów kąpielowych. Proponujemy zabieg karboksyterapii, który doskonale radzi sobie z cellulitem, wyraźnie poprawiając kondycję skóry.

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Towarzyszą temu obrzękowo-włókniste zwyrodnienia zlokalizowane w tkance podskórnej. Zewnętrznym przejawem cellulitu jest pofałdowana i pełna nierówności skóra. Pomarańczowa skórka najczęściej pojawia się na udach. Może zaatakować również:

  • pośladki;
  • biodra;
  • brzuch;
  • ramiona.

Wskazuje się obecnie na cztery stadia rozwoju cellulitu. W stadium trzecim oraz czwartym osoba borykająca się z tym problemem może odczuwać nawet dolegliwości bólowe.

Na czym polega karboksyterapia?

Zabieg karboksyterapii opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla. Substancja ta podawana jest za pomocą podskórnych lub śródskórnych iniekcji, za sprawą których uszkodzone zostają adipocyty, a lipoliza wzrasta. W efekcie struktura włóknień rozluźnia się, usprawnia się krążenie limfatyczne. Karboksyterapia gwarantuje doskonałe efekty bez względu na stadium cellulitu. Może być wykonywana również u kobiet, u których pomarańczowa skórka wkroczyła już w czwartą fazę rozwoju.

Zalecamy poddanie się serii od sześciu do dziesięciu zabiegów. Ostateczna ich ilość jest jednak zawsze ustalana indywidualnie z klientką. Pierwsze efekty zauważyć można już po drugim zabiegu.

Zabieg karboksyterapii w naszym instytucie wykonuje wykwalifikowany personel, który doskonale zna się na swojej pracy. Sięgamy wyłącznie po sprzęt najwyższej jakości, który posiada wszystkie wymagane polskim prawem atesty. Dzięki temu te panie, które zdecydowały się rozprawić z cellulitem z naszą pomocą, mogą z pełnym zaufaniem oddać się w nasze ręce.