Masaż twarzy bańkami gumowo - szklanymi (Facial Cupping) - bez-kategorii - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Masaż twarzy bańkami gumowo - szklanymi

Stawianie baniek zazwyczaj każdemu kojarzy się z czymś zupełnie innym niż z zabiegiem relaksacyjnym i odprężającym – już spieszymy z wyjaśnieniami ! Próżniowy masaż twarzy bańką chińską – facial cupping budzi coraz większe zainteresowanie wśród klientów gabinetów kosmetologicznych. Zabieg ten jest przeprowadzany przez masażystkę z zastosowaniem specjalistycznych baniek, które wpływają na rozluźnienie mięśni twarzy i redukują jej napięcie. Dodatkowo poprawiają przepływ krwi, a także walkę z upływającym czasem. W praktyce oznacza to, że poprawia się owal twarzy, a oznaki starzenia się skóry są redukowane. Po wykonanym zabiegu Twoja skóra będzie natychmiastowo rozluźniona, zastymulowana pobudzona, a także rozświetlona.

 

Na czym polega zabieg?

Jest to masaż twarzy w trakcie którego specjalista stosuje specjalnie wykonane bańki ze szkła oraz z gumowej końcówki. Specyficzna budowa baniek pozwala na regulowanie poziomu zassania powłoki skórnej. Masaż twarzy bańkami chińskimi wykorzystuje podobne ruchy i techniki do wszystkich znanych baniek stosowanych w obrębie ciała. W przypadku masażu twarzy, próżniowe zassanie jest nieco łagodniejsze od klasycznych baniek. Bańki gumowo-szklane do twarzy oprócz struktury mają nieco inną budowę od tych standardowych, które można znaleźć na rynku.

Masaż twarzy bańką jest coraz częściej doceniany wśród klientów różnych gabinetów. Często zwraca się uwagę na przyjemność wykonania zabiegu, a mianowicie związany jest z nim relaks oraz widoczne efekty. Coraz częściej podkreśla się również, że same kosmetyki zaaplikowane na powierzchnię skóry dają mniejszy rezultat, niż ich dokładne wmasowanie. W przypadku masażu próżniowego twarzy bańkami szklano-gumowymi nie wspomina się o efektach ubocznych, o ile oczywiście został wykonany w profesjonalnym gabinecie. W innej sytuacji najczęściej zdarzają się siniaki i zaczerwienienia.

Systematyczne i prawidłowe wykonywanie masażu bańkami przez naszych specjalistów daje wiele korzyści od kosmetycznych po zdrowotne.

Jakie są efekty masażu twarzy bańską chińską?

 Dzięki próżniowemu działaniu bańki (Facial Cupping) dochodzi do pobudzenia w przepływie krwi i limfy, która intensyfikuje lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. W trakcie zabiegu dzięki specjalnie opracowanym technikom drenującym, dochodzi do zmniejszenia opuchlizny i obrzęków w szczególności w obrębie oczu. Dzięki czemu dochodzi również do szybkiego pozbycia się toksyn. Zadowoleni klienci obserwują również znaczne zmniejszenie drobnych zmarszczek. W wyniku zassania i wzmagania cyrkulacji krwi dochodzi do delikatnego stanu zapalnego, który inicjuje fibroblasty do działania tj. do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych - co również wpływa na odmłodzenie skóry zarówno o działaniu natychmiastowym jak i długofalowym. Niezaprzeczalnym jest, że w wyniku masażu dochodzi do rozluźnienia spiętych mięśni, liftingu skóry i poprawy jej kolorytu. Osoby zainteresowane tym zagadnieniem zwracają również uwagę, że masaż próżniowy twarzy wpływa pozytywnie na koloryt skóry oraz oczyszcza pory.Okolica twarzy sprawia wrażenie gładszej i zrelaksowanej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Niestety nie każdy może sobie pozwolić na tego typu zabieg, chociaż dla większości nic nie będzie stało na przeszkodzie. Natomiast są pewne stany chorobowe lub zmiany skórne, które dyskwalifikują daną osobę do wykonania tego typu zabiegu.

Należą do nich:

  • zaburzenia związane z układem krążenia (hemofilia, niewydolność żylna, nadciśnienie, choroby kardiologiczne serca, żylaki),
  • zmiany skórne (poparzenia, rany w miejscu zabiegowym, cera naczyniowa, stanu zapalne, włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
  • gorączka nieznanego pochodzenia,
  • choroby nowotworowe i zakaźne,
  • epilepsja (padaczka),
  • stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby,
  • miesiączka,
  • ciąża,

* Podczas przeprowadzanej konsultacji kwalifikującej do zabiegu specjalista będzie zwracał uwagę na stan skóry, która będzie poddana zabiegowi.

Co zamiast masażu bańkami chińskimi ?

Jeśli znalazłeś/aś pewne zmiany u siebie w organizmie, które dyskfalifikują Cię do wykonania zabiegu bańkami chińskimi – nie martw się! W naszym Instytucie znajdziesz inne zabiegi o równie dobroczynnym działaniu na skórę. Możesz wybierać pomiędzy zabiegami aparaturowymi, a masażami intensywnie stymulującymi. Należą do nich przede wszystmi zabiegi z zastosowaniem fal radiowych, mezoterapii igłowej lub mikroigłowej, sonoforezy, zabiegu z zastosowaniem płatów kolagenowych pod oczy, masaży twarzy lift-joga i.in czy aktualnie naszego BESTSELLERA masażu kobido.

Częstotliwość wykonywania zabiegu:

Aby uzyskać zadowalający efekt rekomenduje się wykonanie około 3-5 zabiegów w serii z przerwami. Dla lepszego rezultatu powinno się zrobić około 3 serii takich masaży.

Czas trwania zabiegu:

W zależności od rodzaju skóry i efektu który chcemy uzyskać masaż może trwać od 30 do 60 minut.