Depilacja woskiem - gładka skóra całego ciała - Instytut Shintai
Instytut Shintai

DEPILACJA WOSKIEM

Idealnie gładkie ciało jest dzisiaj czymś, z czego nie zrezygnuje żadna dbająca o siebie kobieta. Coraz więcej panów również stawia na pozbywanie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Ci, którzy mają dość zabiegów depilacji we własnym domu, mogą zdecydować się na zabieg depilacji woskiem w naszym instytucie.

Depilacja woskiem to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą mieć gładkie ciało na długo. Sprawdza się w przypadku wszystkich części ciała i daje naprawdę doskonały efekt. Za pomocą wosku można usunąć niechciane włosy z:

  • nóg;
  • rąk;
  • okolic bikini;
  • pośladków;
  • twarzy;
  • szyi;
  • dłoni.

Depilacja woskiem gwarantuje idealnie gładką skórę przez okres od trzech do czterech tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosów. Poza tym włosy, które odrastają są zdecydowanie bardziej delikatne. Posiadacze jasnych, słabych włosów mogą cieszyć się efektem zdecydowanie dłużej.

Jak się przygotować do depilacji woskiem?

Decydując się na zabieg depilacji woskiem należy pamiętać o odpowiedniej długości włosów. W przypadku depilacji nóg optymalna długość to sześć milimetrów, depilacja bikini oraz pach będzie najskuteczniejsza, jeśli włosy będą miały długość od dwóch do czterech milimetrów.

W dniu, w którym wykonany ma zostać zabieg, niewskazane jest stosowanie kremów, balsamów i innych kosmetyków mających właściwości natłuszczające. Sprawiają one bowiem, że wosk gorzej przylega do włosów, co zmniejsza skuteczność depilacji.

Depilacja woskiem jest bezpieczną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Mimo to zabiegu nie można przeprowadzić u wszystkich. Depilacja woskiem nie jest wykonywana u osób chorujących na cukrzycę, zapalenie żył, łuszczycę czy padaczkę. Do przeciwwskazań zalicza się także żylaki, wszystkie infekcje skóry, przerwanie ciągłości naskórka, zaawansowaną ciążę. Zabiegu nie wolno wykonywać u osób, u których stwierdzono uczulenie na wosk.

Podejmując decyzję o zabiegu woskowania, należy zarezerwować sobie około trzydziestu minut. Ostateczny czas trwania jest uzależniony jednak od intensywności owłosienia oraz depilowanej części ciała.

Umów wizytę

Depilacja woskiem