Zabieg złuszczający skóre twarzy i dekoltu Retix C - Instytut Shintai
Instytut Shintai

RETIX C

Zabiegi anti-aging należą do jednych z najbardziej popularnych. Oferowany w naszym Instytucie zabieg złuszczający Retix C jest jednym z bardziej skutecznych zabiegów odmładzających. Może być wykonany na twarz, dekolt i szyję. Jest skuteczny dzięki wykorzystaniu witaminy C w stężeniu 8%, retinolu (czysta postać witaminy A) o stężeniu 2% i koktajlu złożonego z antyoksydantów w stężeniu aż 30%. Zabieg poprzedzony jest peelingiem kawitacyjnym. Dzięki temu skóra lepiej wchłania mieszankę składników odżywczych.

 

Na czym polega Retix C?

Zabieg polega na zaaplikowaniu na skórę twarzy, szyi i dekoltu ampułki zawierającej witaminę C i antyoksydanty. Gdy serum zostanie wchłonięte, na twarz nakładana jest maska z retinolu. Musi ona pozostać na skórze od sześciu od ośmiu godzin. Oczywiście, nie wiąże się to z koniecznością spędzenia tyle czasu w naszym Instytucie. Po nałożeniu maski można udać się do domu. Po upływie odpowiedniego czasu – nasze klientki dostają precyzyjne informacje w tym względzie – maskę trzeba zmyć czystą wodą. Złuszczanie naskórka zaczyna się średnio po dwóch dniach. Całkowite złuszczenie martwej warstwy skóry następuje po kilku dniach.

Intensywny zabieg złuszczania naskórka może uwrażliwić skórę na działanie promieni słonecznych. Stąd też najlepsza pora do wykonania tego zabiegu to jesień i zima. Po zabiegu konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF przynajmniej 20. Przez miesiąc nie można się opalać ani korzystać z solarium. Złuszczającego się naskórka nie można zdrapywać. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Zabieg oparty jest na witaminach i antyoksydantach, ale jest szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Zabieg Retix C nie może być wykonany u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Nie jest wykonywany także u osób uczulonych na jakikolwiek ze składników preparatu. Przeciwwskazaniem jest także opryszczka, trądzik, gorączka. Do sześciu miesięcy przed Retix C nie można wykonywać zabiegu krioterapii.

Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad, który pozwala podjąć decyzję, czy w danym przypadku możliwe jest wykonanie zabiegu Retix C.

Umów wizytę

Retix C