Manicure/Pedicure japoński - manicure-i-pedicure - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MANICURE/PEDICURE JAPOŃSKI

Profesjonalny zabieg, który polecany jest wszystkim chcącym w naturalny, a jednocześnie w pełni profesjonalny sposób zadbać o kondycję swoich paznokci. Jego historia sięga około czterysta lat wstecz do Japonii. Zabieg ten doceniły japońskie arystokratki, które zauważyły, że odpowiednio dobrane substancje wcierane w paznokcie poprawiają ich wygląd.

Manicure lub pedicure japoński doskonale wzmacnia i odżywia paznokcie. W związku z tym poleca się go szczególnie tym osobom, które borykają się z problemem łamliwych, rozdwajających się paznokci. Jest wskazany również w przypadku cienkiej płytki paznokciowej. Postawić mogą na niego wszystkie panie, które często wykonywały manicure hybrydowy, akrylowy bądź żelowy i chcą wzmocnić osłabione paznokcie. Z uwagi na to, że manicure lub pedicure gwarantuje niezwykle naturalny wygląd płytki, sprawdza się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Zabieg ten korzystnie wpływa na tempo wzrostu paznokci oraz ich ukrwienie. Uszczelnia płytkę paznokciową, co tworzy barierę skutecznie chroniącą ją przed wpływem czynników zewnętrznych.

Jak wygląda zabieg manicure'u lub pedicur'u japońskiego?

Zabieg rozpoczyna się do dokładnego przygotowania płytki paznokciowej. Osoba wykonująca manicure/pedicure japoński usuwa skórki, opiłowuje paznokcie, delikatnie matowi płytkę. Dzięki temu składniki aktywne mogą wnikać naprawdę głęboko. Następnie w płytkę wcierana jest specjalna pasta. Taki sposób aplikowania substancji czynnych sprawia, że poprawie ulega ukrwienie płytki paznokciowej, zostaje ona nabłyszczona, a składniki aktywne lepiej wnikają w jej głąb. Potem przychodzi kolej na wtarcie pudru, który tworzy na paznokciach warstwę ochronną.

Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Utrzymują się one przez około czternaście dni. Kiedy blask paznokci będzie coraz mniej widoczny, warto umówić się na kolejny zabieg. Posiadacze słabych i zniszczonych paznokci powinni poddać się serii około czterech zabiegów, które optymalnie jest powtarzać co czternaście dni. Nie zaleca się malowania paznokci. Emalie mogą bowiem zniszczyć uzyskany efekt.