Manicure tradycyjny - manicure-i-pedicure - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MANICURE TRADYCYJNY

Wypielęgnowane, błyszczące, mocne i zdrowe paznokcie to najpiękniejsza ozdoba kobiecych dłoni. Sekret ich urody kryje się w odpowiedniej pielęgnacji i wykonanym tradycyjnie manicure. Nie mogło go zabraknąć również w ofercie naszego Instytutu.

Zabieg rozpoczyna się od usunięcia warstwy starego lakieru i odsłonięcia schowanych pod skórkami paznokci. Następnie paznokcie są skracane. W trosce o kondycję paznokci naszych klientek rezygnujemy z metalowego pilnika, który rozwarstwia płytkę - wybieramy szklany. Na koniec miękkim pilnikiem przeciągamy kilka razy po krawędziach płytek. Skórki delikatnie odsuwamy patyczkiem. Następnie przygotowujemy dłoniom kąpiel. Usuwamy delikatnie podważony, martwy naskórek cążkami. Polerką do paznokci wygładzamy płytkę paznokciową. Nakładamy na dłonie maskę odżywczą lub nawilżający krem. Ten etap wieńczy pokrycie paznokcie specjalnie dobraną odżywką. Nanosimy jedną lub dwie warstwy odżywki. Na koniec malujemy paznokcie lakierem.

 

Efekt tradycyjnego manicure

Po tak wykonanym manicure dłonie są miękkie, gładkie, odżywione i nawilżone. Paznokcie odzyskują naturalny, lekko różowy koloryt i piękny połysk. Stają się mocniejsze i nie rozdwajają się.

 

Jaki kolor lakieru wybrać?

Najbardziej odpowiedni jest kolor, który pasuje do kolorytu cery. Na opalonych dłoniach świetnie prezentują się perłowe oraz ciepłe barwy. Gdy cera jest blada, lepiej będą wyglądać lakiery w odcieniach błękitu. Francuski manicure to rozwiązanie, które pasuje każdej kobiecie.

 

Czy każda kobieta może wykonać tradycyjny manicure?

Wydawać by się mogło, że taki prosty zabieg, jak tradycyjny manicure, może być wykonany u każdej kobiety. Okazuje się jednak, że są przeciwwskazania, które uniemożliwiają manicure tradycyjny. Najważniejsze z nich to:

  • świeże rany;
  • brodawki;
  • grzybica;
  • drożdżyca;
  • stany zapalne.

Zadbane, mocne i błyszczące paznokcie są ozdobą kobiecych dłoni. Odpowiedni, w tym przypadku tradycyjny manicure, to sposób, aby ten cel osiągnąć.