Pedicure - manicure-i-pedicure - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

PEDICURE

Pielęgnacja stóp, szczególnie latem, jest dość ważnym zabiegiem. Gdy nasze stopy są zadbane, latem bez przeszkód możemy chodzić w sandałkach lub klapkach. Ale regularnie wykonywany pedicure chroni także przed wrastaniem paznokci oraz zapobiega ich chorobom. W naszym Instytucie proponujemy zabieg pedicure podstawowy, który pozwoli cieszyć się pięknymi, zdrowo wyglądającymi stopami.

Pedicure - przebieg

Pedicure nie jest zabiegiem, który trwa bardzo długo. Zaczyna się od zmycia warstwy starego lakieru z paznokci, jeżeli w ogóle paznokcie wcześniej były pomalowane. Przed zabiegiem panie, które na palcach stóp mają włoski, muszą je wcześniej usunąć.

Kolejny krok to kąpiel dla stóp w ciepłej wodzie. To ważna część zabiegu, ponieważ przygotowuje stopy i paznokcie do dalszych działań oraz zmiękcza zgrubiały naskórek. Poza tym jest to bardzo przyjemna część pedicure'u. Do wody dodawane jest nie tylko mydło, ale także sól, oliwa z oliwek i aromatyczne olejki, na przykład eukaliptusowy, pomarańczowy, lawendowy czy z drzewa herbacianego. Kąpiel stóp trwa do 20 minut. Kolejny krok to nałożenie na stopy gruboziarnistego peelingu. Pedikiurzystka masuje stopy peelingiem, następnie zmywa go i osusza stopy.

Kolejna część zabiegu to usuwanie zrogowaciałego naskórka z pięt przy pomocy specjalnej frezarki. Usuwanie naskórka nie jest bolesne. Następnie przychodzi pora na skrócenie paznokci, nadanie im kształtu, usunięcie skórek. Skórki z płytek paznokci odsuwane są przy pomocy specjalnego drewnianego patyczka, a następnie usuwane frezarką. Gdy paznokcie są już odsłonięte, można je skrócić i nadać im kształt. Paznokcie są skracane na prosto – zapobiega to ich wrastaniu. Płytka paznokci jest następnie wygładzana polerką. Paznokcie są gotowe na pomalowanie ich lakierem.

Miedzy palce stóp wkładane są specjalne separatory. Następnie nakładana jest odżywka, która jednocześnie pełni rolę bazy pod lakier, po czym malujemy dwa razy paznokcie lakierem w kolorze wybranym przez klientkę. Gdy lakier wyschnie, nanosimy jeszcze warstwę utwardzacza. Na koniec w stopy wmasowywany jest pielęgnacyjny krem.

Po zabiegu pedicure stopy są zadbane, eleganckie i zdrowe.

W ofercie naszego instytutu mamy klasyczny pedicure, z malowaniem zwykłym lakierem, z odżywką, francuski, czyli tzw. french, który polega na podkreśleniu końcówek paznokci białym lakierem, a także pedicure hybrydowy.

Postępowanie w przypadku pedicure hybrydowego jest podobne do manicure hybrydowego z tym, że wykonujemy go na paznokciach stóp. Po zrobieniu klasycznego pedicure przystępujemy do nałożenia bazy na paznokcie, które utrwalamy specjalną lampą UV/LED. Następnie malujemy paznokcie wybranym przez klientkę kolorem lakieru hybrydowego dwukrotnie za każdym razem utrwalając pod lampą. Na zakończenie nakładamy top coat, czyli warstwę nawierzchnią, który zapewnia lepszą trwałość i połysk pedicure.

Do zalet pedicure hybrydowego należą przede wszystkim:

  • trwalszy efekt od zwykłego pedicure, który utrzymuje się powyżej dwóch tygodni,
  • większa odporność na ścieralność lakieru,
  • zabezpieczenie paznokci przed czynnikami zewnętrznymi,
  • lakier po aplikacji od razu jest suchy, a dzięki specjalnej warstwie zachowuje ten sam błysk i kolor przez cały czas użytkowania.