Masaż czekoladowy - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ CZEKOLADOWY

Czekolada dodaje kilogramów, ale okazuje się, że dodaje również urody – tylko ta stosowana na skórę. W ziarnie kakaowym znajdują się endorfiny, które wprawiają nie tylko nasz umysł, ale także i ciało w bardzo przyjemny stan. Właściwości czekolady postanowiono więc wykorzystać w kosmetologii. Warto zafundować sobie relaksujący masaż czekoladowy.

Dla kogo jest masaż czekoladą?

Z masażu czekoladą może skorzystać wiele osób. Szczególnie polecamy go osobom, które odczuwają spadek energii, mają złe samopoczucie, cierpią z powodu bóli stawów i mięśni. Zabieg sprawdzi się także przy cellulicie, otyłości i nadmiarze tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda masaż?

Czekolada działa na cellulit, przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu. Zawiera nie tylko wspomniane już endorfiny, ale także witaminę A i E, witaminy z grupy B i lipidy. W ziarnach kakaowca znajdziemy także polifenole – działają one na wolne rodniki jak miotła. Usuwają je z organizmu, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się organizmu i wiotczeniu naskórka. Czekolada jest także źródłem magnezu – dlatego masaż redukuje skutki stresu.

Masaż czekoladą wykorzystuje klasyczne techniki. Wykonywany jest ciemną czekoladą w połączeniu z olejkiem kokosowym. Do masy czekoladowej na życzenie dodawane są olejki eteryczne: pomarańczowy, cytrynowy. Masa nakładana jest na całe ciało. Następnie, gdy masaż dobiegnie końca, osoba masowana pozostaje pod przykryciem przez 5-10 minut, po czym udaje się pod prysznic, aby zmyć pozostałości po masie czekoladowej.

Masaż łagodzi stres, zmniejsza cellulit, nadaje miękkość nawet bardzo suchej skórze, nadaje jej także jedwabisty połysk.

Przeciwwskazania

Masaż czekoladą nie jest wskazany dla wszystkich. Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

  • żylaki;
  • ciąża;
  • stany zapalne skóry;
  • zaburzenia krążenia;
  • choroby zakaźne.

Masaż czekoladą nie tylko koi nasz umysł, ale także dodaje urody naszemu ciału. Wystarczy jeden zabieg, aby ciało i umysł poczuły się lepiej. Co więcej, po czekoladowym masażu nie przybędzie nam kilogramów - jest to jedyne znane zastosowanie czekolady, które jest dobrze dla naszej figury.