Masaż Lift Joga - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ LIFT JOGA

 

W naszym Instytucie nie może zabraknąć nowych i coraz bardziej popularnych masaży, dlatego ciągle poszerzając naszą ofertę chcemy zaproponować naszym klientom masaż lift joga. To naprawdę wyjątkowy zabieg, który wykazuje doskonały wpływ na nasz organizm. Zainspirowany masażami orientalnymi i liftingującymi, ma na celu walczyć z oznakami starzenia, aktywować syntezę kolagenu i elastyny oraz wspierać eliminację toksyn.
Dzięki głębokim, miejscowym ruchom wygładzania, ugniatania i oklepywania skóra staje się natychmiastowo i widocznie bardziej jędrna, pełniejsza i świetlista. Stosujemy tu głębokie wygładzające ruchy płaskimi dłońmi, energiczne oklepywanie i ujędrniające uciski, aby ożywić skórę i wymodelować kontury twarzy. Natomiast szczypanie, ugniatanie i rolowanie są używane, aby wzmocnić i ujędrnić skórę.

Masaż Lift Joga wymaga powtarzania ruchów 5 razy, a masaż jest poprzedzony dwoma etapami.
Pierwszy to AKUPRESURA czyli masaż uciskowy. Uciski aktywują przepływ krwi i energii przygotowując skórę do przyjęcia składników aktywnych z użytych przy zabiegu kosmetyków.
Drugi to DRENAŻ LIMFATYCZNY inspirowany medycyną chińską i refleksologią. Jego głównym zadaniem jest detoksykacja oraz drenowanie skóry. Zapewnia także rozluźnienie mięśni i stymulacje obszarów oczu, policzków i czoła.
Masaż wykonujemy najpierw na twarzy, później nakładamy maskę kremową dostosowaną do potrzeb cery, która dodatkowo wzmocni efekt masażu, a jej składniki wejdą w głębsze warstwy skóry. W czasie, gdy maska odżywia pobudzoną buzię masażysta masuję szyję i dekolt.

Pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które warto pobudzać, ponieważ pełnią kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego i młodego wyglądu.  Regularnie wykonywany masaż pozwala ograniczyć skutki grawitacji do minimum, zapobiegając zwiotczeniu mięśni. Zabieg ten to nie tylko przyjemny sposób na jędrną skórę bez zmarszczek, ale również sposób na stres i eliminację napięć po ciężkim dniu pracy. Polecamy go każdemu niezależnie od wieku, ponieważ jest bezpieczny i nie ma prawie żadnych przeciwskazań do jego wykonania.

Zalety masażu lift joga:

  • Poprawia wygląd skóry,
  • Dotlenia i odżywia skórę,
  • Zwiększa elastyczność, napięcie oraz podnosi owal twarzy,
  • Spowolnia procesy starzenia się skóry,
  • Rozluźnia mięśnie,
  • Odpręża oraz niweluje stres,
  • Zmniejsza drobne zmarszczki.

Nie ma jednoznacznych rekomendacji dotyczących częstości wykonywania tego masażu, natomiast ważna jest tu regularność, gdyż tylko wtedy zauważalne będą efekty, które utrzymywać się będą przez dłuższy okres. Zachęcamy również do łączenia masażu lift joga z kinesiotapingiem twarzy, czyli plastrowaniem dynamicznym, ponieważ wzmacnia efekty liftingu twarzy, wygładzania zmarszczek, napięcia skóry, a także ukrwienia i przepływu limfy na masowanym obszarze.