Masaż miodem - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ MIODEM

Współczesne kobiety bardzo chętnie sięgają po doświadczenia poprzednich pokoleń w pielęgnowaniu urody. To dzięki miodowi i mleku dawne królowe i arystokratki miały miękkie ciała i jasne jak alabaster cery. Urodowe sekrety Kleopatry czy Poppei wykorzystują dzisiaj gabinety kosmetyczne i salony SPA. Jako pierwsze z dobrodziejstw miodu zaczęły korzystać Japonki, mieszkanki Ameryki Północnej, Rosjanki i Ukrainki. Teraz masaż miodem jest zabiegiem wykorzystywanym także w Polsce.

Do masażu używany jest wyłącznie wielokwiatowy lub lipowy miód z polskich pasiek. Miód jest bogaty w witaminę A, C, E, H, witaminy z grupy B. Zawiera także aminokwasy i sole mineralne. Masaż miodem jest zalecany w trakcie kuracji antynikotynowej. Łącząc lecznicze właściwości miodu z masażem leczniczym, stymuluje pracę gruczołów potowych – warto pamiętać, że część szkodliwych substancji z naszego organizmu jest usuwana właśnie przez pot.

Dlaczego warto skorzystać z masażu miodem?

Masaż intensywnie dotlenia skórę, otwiera pory i usuwa toksyny. Wspomaga odporność organizmu, korzystnie wpływa na pracę układu krążenia oraz działa przeciwzapalnie. Zawarte w miodzie składniki chronią skórę przed utratą wilgoci i bardzo skutecznie ją nawilżają. Uelastyczniają i zmiękczają naskórek. Masaż ciepłym miodem (odżywcze substancje giną w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza, podgrzewa się go więc tylko do 38 stopni) zmniejsza blizny i inne niedoskonałości skóry, ponadto zapobiega rozstępom i cellulitowi.

Wydawać by się mogło, że masaż miodem może być wykonany u wszystkich. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Oczywistym przeciwwskazaniem do masażu miodem jest uczulenie na miód. Masaż nie może być wykonany także u osób, które mają kruche naczynia krwionośne, zaawansowaną chorobę żylakową. Nie jest polecany kobietom w ciąży, a także podczas stanu podgorączkowego i gorączki. Nie wykonuje się go u osób z choroba miażdżycową oraz u osób chorych na raka. Przed masażem (3,4 dni wcześniej) należy wydepilować ciało - zaleca się depilację woskiem.

W celu osiągnięcia lepszych efektów masaż miodem łączy się z klasycznym masażem.