Masaż stemplami - masaze - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI

 

W naszym Instytucie proponujemy różne rodzaje masażu. Tym samym każdy z naszych klientów ma szansę postawić na ten rodzaj masażu, który maksymalnie wpisuje się w jego potrzeby i oczekiwania. Jedną z pozycji w naszej ofercie jest masaż stemplami ziołowymi, którego historia sięga czterysta lat wstecz, do samej Tajlandii. Wykonywany za pomocą specjalnie przygotowanych stempli z bawełnianej tkaniny z dodatkiem orientalnej mieszanki ziół. Jest aktualnie prawdziwym hitem w ofercie naszego Instytutu.

 

Na czym polega masaż stemplami?

Masaż stemplami dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich ma na celu wprowadzenie klienta, a mianowicie zapoznanie z dotykiem, rozmasowanie oraz przygotowanie danej partii ciała, którą kolejno będzie się opracowywało specjalnymi stemplami uprzednio rozgrzewanymi. Ma to dobroczynny wpływ na zmysły klienta poprzez roznoszące się w powietrzu zapachy orientu, który połączony z masażem działa rozluźniająco i relaksująco podczas opracowywania poszczególnych partii ciała. Początkowo masaż stemplami zaczyna się od delikatnych ruchów głaskania, rozcierania, przez coraz mocniejsze uciski. Taka forma masażu daje szereg korzyści. Przede wszystkim niweluje napięcie mięśni i pomaga uporać się z dolegliwościami bólowymi. Wspomaga proces usuwania toksyn z organizmu i pobudza naturalne siły regeneracyjne ciała. Zabiegowi towarzyszy nie tylko przyjemne uczucie ciepła, ale również niesamowity zapach, który pieści zmysły. Dzięki temu masaż relaksuje nie tylko ciało, ale również i duszę. Pozwala się zrelaksować i odprężyć.

W naszym instytucie indywidualnie dobieramy mieszankę ziołową, mając na uwadze potrzeby i preferencje osoby, która ma być poddana zabiegowi. Do wypełnienia stempli stosować można między innymi miętę, zieloną herbatę, trawę cytrynową, goździki, kardamon, cynamon, melisę czy liście eukaliptusa. Każdy stempel przygotowywany jest bezpośrednio przed masażem.

Co ważne, nie używamy stempli wielokrotnie. Wszystko wykorzystywane jest przez nas wyłącznie raz - nasi klienci mogą być tego pewni. Higiena i bezpieczeństwo znajdują się u nas na pierwszym miejscu.

 

Masaż stemplami poleca się osobom zmagającym się z:
 • silnym stresem;
 • zmęczeniem;
 • otyłością;
 • bolącymi i napiętymi mięśniami.

Przynosi on poprawę stanu skóry w przypadku cellulitu ze względu na przyspieszoną przemianę materii oraz dotlenienie tkanki skórnej. Uspokaja i wprowadza w głęboki stan relaksu i ukojenia.

Masaż stemplami - przeciwwskazania

Masaż stemplami jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Nie oznacza to jednak, że można go wykonywać zawsze. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

 • uczulenie na zioła wypełniające stemple;
 • ciążę;
 • miesiączkę;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • cerę naczynkową;
 • astmę;
 • wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry;
 • skłonność do powstawania zakrzepów.

 

Masaż stemplami ziołowymi to nasza propozycja dla wszystkich, którzy chcą się doskonale zrelaksować, odprężyć oraz zniwelować wszelkie spięcia bólowe. Skuteczny, niezwykle relaksujący, ale zarazem przyjemny masaż wykonywany w niezwykle odprężającej atmosferze relaksu, dobrej muzyki, świec wraz z atmosferą przepięknego zapachu orientu. Idealny dla wszystkich poszukujących nieco innych czynników niż sam dotyk dłoni.

Zapraszamy!