Mezoterapia igłowa - medycyna-estetyczna - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Medycyna estetyczna oferuje dzisiaj różne rodzaje zabiegów. Do tych, które wybierane są najczęściej, należy zabieg mezoterapii igłowej.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się przy pomocy strzykawki i niezwykle cienkiej igły. Akcesoria te są niezbędne, aby zaaplikować skórze substancje odżywcze: witaminy, peptydy biomimetyczne czy aminokwasy. Aplikowany jest także kwas hialuronowy. Metoda iniekcji to najszybszy sposób dostarczenia skórze potrzebnych jej składników odżywczych.

Jak wygląda zabieg?

Polega na wykonaniu przy pomocy strzykawki i igły mikroskopijnych nakłuć, w czasie których do skóry wprowadzane są substancje aktywne. Dostają się one do skóry naprawdę bardzo głęboko. Z tego względu mezoterapia igłowa to zabieg, który poprawia elastyczność skóry, nawilża ją i zmniejsza oznaki starzenia. Efektem ubocznym zabiegu są ślady po igle oraz małe grudki, które zanikają jednak po upływie kilkudziesięciu godzin od wykonania zabiegu. Zabieg mezoterapii igłowej może być wykonany na różnych częściach ciała:

  • torsie:
  • twarzy;
  • szyi;
  • powiekach;
  • dekolcie;
  • dłoniach.
Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Jednym z nich jest głębokie nawilżenie skóry. Koktajl złożony z witamin i składników mineralnych stymuluje komórki do produkcji kolagenu oraz poprawia mikrokrążenie. Skóra po zabiegu jest nie tylko nawilżona, ale także odżywiona. Efektem jest wzrost jej napięcia, poprawa gęstości i jędrności. Skóra staje się także zdecydowanie jaśniejsza i młodsza.

Zabieg mezoterapii igłowej sprawdza się nie tylko w przypadku wiotkiej i zmęczonej skóry. Jest skuteczny także w przypadku pourazowych blizn, zmian potrądzikowych i zrogowaceń. Zabieg może być wykonany o każdej porze roku, także latem. Nie wymaga od pacjentek żadnych specjalnych przygotowań. Mezoterapia igłowa rzadko jednak przynosi zadowalające efekty już po pierwszym razie. Najczęściej zalecamy poddanie się serii kilku zabiegów, na ogół od czterech do sześciu. Są one wykonywane z przerwami.