Mezoterapia igłowa dłoni - pielegnacja-dloni - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

MEZOTERAPIA IGŁOWA DŁONI

Delikatne, jedwabiście gładkie dłonie to jeden z symboli kobiecości. Są swoistą metryką kobiety, gdyż wraz z wiekiem coraz trudniej jest je utrzymać w dobrej kondycji. Dzieje się tak, ponieważ zadbane dłonie wymagają starannych zabiegów pielęgnacyjnych każdego dnia. Od czasu do czasu możemy jednak zafundować im zabieg mezoterapii igłowej, w czasie którego wykorzystywana jest witamina C i kwas hialuronowy.

Witamina C to jeden z najbardziej silnych przeciwutleniaczy. Usuwa wolne rodniki oraz stymuluje syntezę kwasu hialuronowego i kolagenu: dwóch najważniejszych składników naszej skóry. Rozjaśnia skórę i ułatwia usuwanie przebarwień. Kwas hialuronowy ma zdolność do wiązania cząsteczek wody. Dzięki temu zapobiega między innymi wysuszaniu skóry i opóźnia pojawienie się zmarszczek.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem mezoterapii na dłonie koniecznie należy zrezygnować z preparatów, które zawierają substancje rozrzedzające krew, czyli tych, które są stosowane w leczeniu choroby zakrzepowej. Nie wolno sięgać po preparaty na przeziębienie, które zawierają kwas acetylosalicylowy. Wskazana jest suplementacja witaminy K. Zażywanie preparatów z witaminą K ma zapobiec pękaniu naczynek krwionośnych.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg mezoterapii na dłoniach nie jest bolesny. Przed wykonaniem pierwszego nakłucia skóra na wierzchu dłoni jest smarowana kremem znieczulającym. Dzięki temu nakłuć nie czuć. Do tego do nakłuć wykorzystywane są bardzo cienkie igły, natomiast same nakłucia nie są głębokie. Igły wkłuwa się w odległości od 0,5 do 1,5 centymetra. Aby odżywcze substancje chłonęły się szybciej, zabieg kończy się masażem. Skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielka reakcja alergiczna i zaczerwienienie. Ustępują one samoistnie bardzo szybko.

Efekt zabiegu

Już po jednym cyklu nakłuwań następuje poprawa kondycji skóry. Staje się ona bardziej elastyczna, różowa i jędrna. Co więcej, efekty są stosunkowo długotrwałe.

Mezoterapia igłowa dłoni to skuteczny zabieg, który przywraca im nie tylko młody wygląd. Po zabiegu są one gładkie i bardzo dobrze odżywione.