Odżywczy zabieg karboksyterapii na twarz
KARBOKSYTERAPIA
Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę. Terapia została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Metoda ta jest bardzo mało inwazyjna i bezpieczna. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) z certyfikowanej laparoskopowej butli.
Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na podanie CO2 jest stymulacja kolagenu. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
Iniekcja dwutlenku węgla zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu poddanemu leczeniu. Kolejną istotną kwestią jest wyjątkowa wrażliwość komórek tłuszczowych na CO2. Wprowadzenie gazu w tkankę tłuszczową powoduje jego częściową przemianę w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Większe ukrwienie poprawia drenaż limfatyczny oraz metabolizm, a w efekcie prowadzi do wydalania uwolnionego tłuszczu. Mniejsza ilość komórek tłuszczowych oraz odnowienie skóry i zwiększona produkcja kolagenu prowadzi do poprawy estetyki i redukcji efektu „skórki pomarańczowej”.
Ogromną zaletą karboksyterapi jest brak okresu rekonwalescencji.
Wskazania do zabiegu:
- tzw. „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki w tej okolicy
- zaburzenia krążenia - tzw. "zimne ręce, zimne stopy"
- rewitalizacja skóry (odmłodzenie)
- zwiotczenie skóry związane z wiekiem
Przeciwwskazania:
- ciąża
- terapia inhibitorami
- choroba nowotworowa
- ciężkie choroby serca i płuc
- stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
Zabieg wykonywany jest w seriach.
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.
Zmarszczki, wiotkość skóry : wskazana ilość zabiegów min. 6 zabiegów, częstotliwość co 1 - 2 tyg.
Ważne jest utrzymywanie regularnej częstotliwości zabiegów.