Zabieg wyszczuplający Body Wrapping - Instytut Shintai
Instytut Shintai

BODY WRAPPING

Jednym z zabiegów kosmetycznych, które stają się modne i popularne wśród wielu kobiet dbających o kondycję swojej skóry, jest body wrapping.

Na czym polega zabieg?

W trakcie zabiegu problematyczne partie ciała smaruje się odpowiednio dobranym preparatem, a następnie owija je bandażem lub folią. Zabieg body wrapping może zostać wykonany na każdej części ciała. Skóra przed owinięciem może być posmarowana żelem, kremem lub olejkiem. Wybiera się tylko te preparaty, które zawierają aktywne składniki: morskie algi, kofeinę, sól morską, pierwiastki mineralne czy witaminy.

Jak wygląda zabieg?

Przed jego wykonaniem należy wypić przynajmniej dwa litry ziołowych herbatek lub wody.

Zabieg zaczyna się od zmierzenia przez kosmetyczkę obwodu ramion, bioder, brzucha, ud, talii oraz miejsc, które znajdują się nad kolanami, łydkami i kostkami. Dzięki temu kosmetyczka może łatwiej ustalić jakie miejsca powinny zostać poddane kuracji i określić jej cel.

Jednym z powodów, dla którego klientki poddają się zabiegowi body wrapping, jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej lub cellulitu. Stąd też aplikuje się specjalny krem na całe ciało lub jego wybrane części. Następnie klientka jest owijana specjalną folią i nakrywana kocem. Zabieg body wrapping na całe ciało trwa nawet godzinę. Ale to doskonały czas, aby się zrelaksować albo skorzystać z zabiegów na twarz. Na zakończenie folia jest usuwana przy pomocy noża. Miejsca, na których zabieg był wykonywany, mierzone są raz jeszcze. Uzyskane wyniki kosmetyczka wpisuje do tabelki, aby przy kolejnych zabiegach można je było porównać. Po zabiegu skóra jest gładka i delikatna, a sylwetka bardziej szczupła.

Body wrapping niweluje skutki odwodnienia. Wspomaga i utrwala efekty diet odchudzających, redukuje cellulit i wyszczupla. Nie jest wykonywany u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem są także choroby nerek, ostre infekcje wirusowe i bakteryjne, choroby serca czy żylaki.

Umów wizytę

Body Wrapping