Kinesiotaping twarzy - zabiegi-pielegnacyjne-twarz - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

KINESIOTAPING TWARZY

 

Kinesiotaping twarzy, czyli plastrowanie dynamiczne to kolejna nowość w naszym instytucie. Jest to coraz bardziej popularna metoda terapeutyczna, wykorzystująca naturalne procesy samoleczenia organizmu. Polega ona na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze zbliżonej do ludzkiej skóry pod względem rozciągliwości, grubości i ciężaru. Kinesiotaping jest bardzo dobrze znany i wykorzystywany przez fizjoterapeutów w rehabilitacji po kontuzjach, naderwanych mięśniach i innych bólach stawów i kręgosłupa.

W naszym instytucie wykorzystujemy tą metodę przy oklejaniu twarzy, dzięki czemu pobudzamy układ limfatyczny, niwelujemy bruzdy i zmarszczki, poprawiamy elastyczność i napięcie skóry, a także wzmacniamy mięśnie twarzy. Metoda ta świetnie działa na wygląd skóry i przedłuża jej młodość i świeżość. Polecamy ją również w połączeniu z innymi zabiegami, a w szczególności z masażem twarzy lift joga, aby rozluźnić napięte mięśnie i uwolnić twarz od stresów dnia codziennego. Kinesiotaping + joga lift wzmacnia efekty odmłodzenia skóry i przywrócenia jej naturalnego napięcia, ponieważ mięśnie twarzy są przygotowane poprzez masaż i ćwiczenia.

Zalety Kinesiotaping

- niwelowanie obrzęków,

- wspomaganie zabiegów przeciwzmarszczkowe i ujędrniających,

- nieinwazyjna i bezbolesna stymulacja mięśni twarzy,

- poprawia ukrwienie komórek i przepływ krwi,

- poprawa napięcia i wyglądu skóry twarzy.

Wskazania

- lwia zmarszczka,

- opadający owal,

- opuchnięcia,

- bruzdy nosowo - wargowe,

- nadmierne napięcia mięśniowe ,

Kinesiotaping jest bezpieczną metodą, ale nie stosujemy jej w przypadku przerwania ciągłości naskórka, alergiach skórnych, ciąży oraz po zabiegach z wykorzystaniem prądu. W naszym instytucie stosujemy plastry w kolorze cielistym, które są bezpieczne, hipoalergiczne oraz prawie niewidoczne na twarzy. Klienci wychodzą z gabinetu z plastrami na twarzy, które muszą pozostać przyklejone od 4 do 8 godzin, w zależności od kondycji skóry oraz efektu jaki chcemy uzyskać