Manualne oczyszczanie twarzy - zabiegi-pielegnacyjne-twarz - Zabiegi - Instytut Shintai
Instytut Shintai

OCZYSZCZANIE MANUALNE

Idealnie oczyszczona, pozbawiona zaskórników cera, to marzenie wielu kobiet. Domowa pielęgnacja często okazuje się być jednak niewystarczająca. Dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty klasyczne manualne oczyszczanie twarzy – jeden z najbardziej tradycyjnych zabiegów kosmetycznych, który przynosi naprawdę spektakularne rezultaty.

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który doskonale sprawdza się bez względu na rodzaj cery. Szczególnie polecany jest jednak posiadaczkom cery problematycznej, na której dostrzec można prosaki czy otwarte oraz zamknięte zaskórniki.

Zanim przystąpimy do oczyszczenia cery, wykonujemy dokładny demakijaż. Następnie przychodzi kolej na rozpulchnienie cery po to, aby oczyszczanie było łatwiejsze i odbywało się szybciej. Dopiero tak przygotowana skóra może być poddana zabiegowi manualnego oczyszczania. Zabieg wieńczy maska odpowiednio dobrana do potrzeb skóry: łagodząca, odżywcza bądź regenerująca oraz krem odżywczo-regenerujący.

Ile trwa manualne oczyszczanie twarzy?

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z zabiegu oczyszczania manualnego, powinny zarezerwować sobie około dwóch godzin. Co ważne, jest to zabieg odpowiedni bez względu na wiek. Zalecamy traktować go jako wstęp do innych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym. Sprawdza się jednak również jako samodzielny zabieg oczyszczający.

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg w pełni bezpieczny, który gwarantuje widoczną poprawę wyglądu skóry. Odświeża cerę i sprawia, że znikają wykwity skórne. Skutecznie odblokowuje pory, które w rezultacie stają się mniej widoczne. Zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe.

Mimo doskonałych efektów, jakie daje manualne oczyszczanie twarzy, zabieg ten nie może być wykonywany zawsze. Do przeciwwskazań zalicza się:

  • trądzik różowaty;
  • wszelkiego rodzaju uszkodzenia powiązane z przerwaniem ciągłości naskórka;
  • wszystkie stany zapalne skóry;
  • skórne reakcje alergiczne;
  • podwyższoną temperaturę ciała.

Chcesz cieszyć się piękną cerą bez widocznych porów i zaskórników? Oczyszczanie manualne twarzy to zabieg stworzony dla Ciebie!