Blog - oxybrazja-new - Instytut Shintai
Instytut Shintai

Mezoterapia igłowa

<div id=”pl-1090″ class=”panel-layout” >

MEZOTERAPIA IGŁOWA – SPRAWDZONA METODA NA ODMŁODZENIE

Stan skóry wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również w dużym stopniu na nasze samopoczucie. Gdy nasze ciało pozbawione cellulitu i zmarszczek prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, jesteśmy bardziej pewni siebie, podwyższa się nasza samoocena.  Jednak jak zachować jędrną, młodą, gładką i posiadającą wyrównany koloryt cerę? Znamy na to idealny przepis.

Wraz z upływem czasu, stan skóry ciała i cera ulegają znacznemu pogorszeniu. Na szczęście w zaledwie kilka chwil można przywrócić sobie piękny wygląd i dobre samopoczucie. Aby tego dokonać, wbrew pozorom nie trzeba decydować się na użycie skalpela. Wystarczy mezoterapia igłowa.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – NA CZYM POLEGA?

Zabieg usytuować możemy na pograniczu kosmetyki i medycyny estetycznej.  Mezoterapia igłowa to efektywna terapia, która doprowadza do całkowitej biorewitalizacji skóry. Jest metodą medyczną, ale bezbolesną, bezpieczną i niepowodującą powikłań.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę koktajlu witamin, substancji aktywnych, czasem kwasu hialuronowego, czyli drogocennych składników, których brakuje naszej cerze i ciału. Konkretny rodzaj medycznego preparatu do iniekcji dobiera się zawsze indywidualnie, w zależności od potrzeb klientki. Inne składniki będą potrzebne w przypadku problemów z cellulitem, inne dla cery z pierwszymi zmarszczkami, a jeszcze inne dla dekoltu.

Mezoterapię wykonuje się po dokładnym znieczuleniu skóry kremem Emla, dzięki czemu wprowadzanie składników aktywnych pod skórę zazwyczaj nic nie boli.

Mezoterapia igłowa ma też inne zastosowanie, na przykład na włosy. Używając specjalnie opracowanego kompleksu aminokwasów i witamin (np. HAIRCARE), pobudzamy cebulki włosów do działania, a w rezultacie otrzymujemy piękną, elastyczną i gęstą fryzurę.

DOSKONAŁA TERAPIA ODMŁADZAJĄCA

Mezoterapia igłowa to idealna terapia dla każdej osoby, którą interesują zabiegi z kwasem hialuronowym. Najważniejsza jest tutaj wysoka skuteczność działania i szybkość otrzymywanych efektów. Kwas hialuronowy wprowadza się bezpośrednio pod skórę, omijając układ krążenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać jego właściwości.

W przypadku mezoterapii, kwas hialuronowy zaczyna działać bezpośrednio w miejscu występowania problemu, pobudzając skórę do wypełnienia bruzd i wygładzenia konkretnych zmarszczek.

JAK WYGLĄDAJĄ RÓŻNE RODZAJE MEZOTERAPII?

Wykonanie każdego rodzaju zabiegu mezoterapii przebiega podobnie. Konkretny preparat medyczny wprowadza się w miejscu, które wymaga poprawy. Główna różnica tkwi w zastosowanym koktajlu składników aktywnych.

Biorewitalizacja kwasem hialuronowym może być przeprowadzona przy użyciu różnych preparatów medycznych, np. PRINCESS RICH, RESTYLANE VITAL, STYLAGE HYDRO. Dzięki temu specjaliści wykwalifikowani w medycynie estetycznej mają szerokie możliwości, które pozwalają im na dokładne dostosowanie składników aktywnych do konkretnych potrzeb klientki. To właśnie w tym tkwi tajemnica tak wielkiej skuteczności zabiegu. Mezoterapia jest jedną z najlepszych odpowiedzi na problemy skórne, występujące u osób z różnym rodzajem cery.

Do najpopularniejszych należy nie tylko mezoterapia igłowa twarzy, ale również szyi i dekoltu. Efekty mezoterapii szczególnie doceniają osoby borykające się z widocznym brakiem jędrności skóry, występowaniem bruzd i drobnych zmarszczek. Skóra szyi i dekoltu jest wyjątkowo oporna na działanie wszelkich kremów ujędrniających i maseczek, a dodatkowo jest tym obszarem naszego ciała, który widać cały czas, co niestety szybko może zdradzić nasz prawdziwy wiek.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG?

Ze względu na to, że mezoterapia nie jest zabiegiem działającym tylko powierzchownie, a doraźnie pobudzającym skórę do odnowy, należy ją powtarzać co jakiś czas. Zazwyczaj zaleca się wykonanie przynajmniej 4 zabiegów, co około 3 tygodnie. Trzeba jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny.Specjalista wykonujący zabieg będzie obserwował reakcję skóry, sprawdzając jak szybko następuje poprawa, by określić ile mniej więcej zabiegów potrzeba do osiągnięcia oczekiwanego efektu.

KTO POWINIEN SKORZYSTAĆ Z ZABIEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ?

Mezoterapia igłowa jest doskonałym zabiegiem dla osób, którym nie wystarcza stosowanie kremów, maseczek czy wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych u kosmetyczki, głównie z tego powodu, że zależy im na jak najszybszej poprawie. Zabieg polecamy również tym, którzy nie chcą jeszcze korzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów medycznych – wolą coś bezpieczniejszego, bezbolesnego, co nie powoduje powikłań i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Mezoterapia doskonale usuwa objawy starzenia się skóry, wzmacnia stopień nawilżenia naskórka, odżywia, poprawia owal twarzy, wypełnia bruzdy i zmarszczki, czyli jednym słowem wpływa na wyraźne odmłodzenie skóry twarzy. Dodatkowo likwiduje cellulit i wiotkość ciała, usuwa nadmiar tłuszczu z niektórych miejsc, modeluje sylwetkę, pobudza włosy do wzrostu.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – PRZECIWWSKAZANIA :

Do głównych przeciwwskazań możemy zaliczyć:

– Ciążę i okres karmienia piersią

– Cukrzycę

– Alergię na składnik preparatu

– Opryszczkę

Oprócz tego, przeprowadzenie zabiegu mezoterapii uniemożliwiają nowotwory oraz stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

JAKIE REZULTATY PRZYNOSI MEZOTERAPIA IGŁOWA?

Obecnie najpopularniejsza jest mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym, polimlekowym, witaminami i aminokwasami. Rezultaty zabiegu są uzależnione przede wszystkim od zastosowanego preparatu, potrzeb skóry i ilości wykonanych mezoterapii. Ważne są również indywidualne cechy danej osoby, czyli na przykład to, jak szybko jej komórki reagują na zastosowane terapie.

Efekty po 1 zabiegu

Po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej wykonanym na skórze twarzy, można zauważyć przede wszystkim lepsze nawilżenie naskórka, odżywienie cery i wygładzenie skóry. W niektórych przypadkach, pacjentki już po pierwszej wizycie w gabinecie zauważają, że drobne zmarszczki zniknęły, a niektóre bruzdy stały się mniej widoczne. Trzeba jednak pamiętać, że oczekiwane odmłodzenie skóry zależy od indywidualnych właściwości.

MEZOTERAPIA IGŁOWA PRZED I PO ZABIEGU

Bezpośrednio przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium, jeśli będziemy chcieli wykonać mezoterapię na twarz lub ciało. Na kilka dni przed zabiegiem, nie powinno się stosować mocnych peelingów chemicznych, ani innych silnych preparatów kosmetycznych w tych obszarach ciała, które będą poddawane mezoterapii. Natomiast przez 24 godziny po zabiegu należy traktować skórę w sposób bardzo delikatny, używając np. delikatnych żeli myjących i rezygnując na ten czas ze stosowania perfumowanych kremów nawilżających, a w przypadku mezoterapii wykonywanej na skórze ciała – ogólnodostępnych balsamów nawilżających. Po zniknięciu zaczerwienienia skóry, które jest naturalną konsekwencją zabiegu, można powrócić do stosowania normalnych kosmetyków, które zazwyczaj używamy. Zaczerwienienie powinno zniknąć w ciągu 24-48 godzin od zabiegu.

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających, regenerujących skórę i zwalczających cellulit. Przynosi szybkie efekty i nie powoduje powikłań. Jest zalecana przez lekarzy na całym świecie i bardzo ceniona przez wielu pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.