Masaż Aromaterapeutyczny ciepłymi olejkami - koi i relaksuje ciało
Instytut Shintai

Masaż Aromaterapeutyczny

Aromaterapia odnosi się do wielu tradycyjnych, alternatywnych, a  także uzupełniających się terapii, w których wykorzystuje się olejki eteryczne. Traktuje ona człowieka jako integralną całość, jej zastosowanie w połączeniu z masażem ma na celu poprawę kondycji przez przywrócenie mu równowagi oraz pobudzenie jego naturalnych sił odpornościowych organizmu. Wszystko dzięki unikalnemu doborze specjalnie wyselekcjonowanych olejków eterycznych, które mogą być komponowane bezpośrednio przez zabiegiem przez klienta z pomocą terapeuty.

Masaż aromaterapeutyczny to połączenie działania o charakterze fizjoterapeutycznym i relaksacyjnym wraz z wyjątkowym działaniem aromatycznych olejków eterycznych. Celem tego typu masażu jest wprowadzenie do organizmu substancji leczniczych zawartych w olejkach. Efekt terapeutyczny zależy od preferencji klienta w doborze olejków eterycznych dostępnych w ofercie naszego Instytutu. W zależności od wyboru kompozycji, masaż może wpłynąć na organizm w sposób relaksacyjny, kojący, pobudzający czy orzeźwiający.

Pod wpływem masażu aromaterapeutycznego dochodzi do zwiększenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, a przez co tkanki są lepiej dotlenione i odżywione. Ponadto, masaż powoduje wzrost wchłaniania aplikowanych preparatów na skórę oraz wspomaga odprężenie przykładowo po wysiłku fizycznym lub po ciężkim dniu. Przynosi on również ukojenie zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Podczas masażu zastosowanie olejków wpływa na nasz organizm w określony sposób:

  •  przez tkankę skórną, a dokładniej poprzez warstwę naskórka, gruczoły łojowe, mieszki włosowe, skórę właściwą do głębiej leżących tkanek i narządów;
  • przez układ oddechowy, począwszy od nosa, przez tchawicę, oskrzela, płuca do układu krwionośnego.
Wskazania do masażu

Masaż aromaterapeutyczny to idealny wybór dla tych, którzy chcą się zrelaksować, odprężyć i rozluźnić. Każdy rodzaj masażu wpływa dobroczynnie zarówno na ciało, ale przede wszystkim na dobre samopoczucie. Masaż jest szczególną formą, która od dawna cieszy się dużą popularnością ze względu na wysokie bezpieczeństwo zabiegowe, jak również szereg dobroczynnych skutków dla organizmu i skóry.

Nasz Instytut w Krakowie zaprasza wszystkich, którzy chcą się zrelaksować, odprężyć po trudach dnia codziennego, a także tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobrą kondycję organizmu. W naszej bogatej ofercie masaży każdy znajdzie coś dla siebie, a my dołożymy wszelkich starań, aby sprostać Waszym oczekiwaniom. W naszym Instytucie dbamy o to, aby masaż aromaterapeutyczny pobudzał całe ciało: wszystkie mięśnie, skórę, a także układ krążenia. To forma masażu, która pośrednio oddziałuje również na układ nerwowy. Sprawia on, że negatywne objawy stresu znikają.